×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Muitnieki Rīgā uziet lielu daudzumu nezināmas izcelsmes degvielas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas kāda uzņēmuma teritorijā Rīgā pagājušajā trešdienā atklāja gandrīz 70 tonnas nezināmas izcelsmes un piederības degvielu, informē dienestā.

Nākamajā dienā pēc degvielas atklāšanas sākts kriminālprocess par naftas produktu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju lielā apmērā.

Kā klāsta dienestā, VID muitas amatpersonas, pārbaudot operatīvo informāciju, konstatēja, ka degvielas pārvadāšanas autocisterna iebrauc kādā teritorijā Rīgā, Tīrumu ielā. Pārbaudot datu bāzēs esošo informāciju par šajā adresē reģistrēto uzņēmumu komercdarbību, noskaidrots, ka neviens no adresē reģistrētajiem uzņēmumiem nav saistīts ar naftas produktu apriti, un nolemts veikt pārbaudi.

Tās laikā minētajā teritorijā un tajā esošajā angārā konstatētas liela izmēra tilpnes un transporta līdzeklis – kravas vilcējs “DAF” ar autocisternu ar Lietuvas reģistrācijas zīmēm, kurā atradās šķidrums ar dīzeļdegvielai raksturīgu smaržu. Tilpnes un autocisterna bija savienoti ar degvielas pārsūknēšanai piemērotu sūkni un šļūteni.

Tā kā ne teritorijā esošā persona, ne arī transporta līdzekļa vadītājs – Lietuvas pilsonis – nevarēja uzrādīt ne piederību, ne iegādes apliecinošus dokumentus konstatētajam šķidrumam ar dīzeļdegvielai raksturīgu smaržu, secināts, ka naftas produkti, iespējams, uzglabāti nelikumīgi.

Automašīnas, degvielas tilpnes, 68,8 tonnas degvielas un tās uzglabāšanas un pārsūknēšanas aprīkojums izņemts un nodots glabāšanai Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūrai. Kriminālprocesa materiāli turpmākai pirmstiesas izmeklēšanai nosūtīti Valsts policijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+