Sports

Mūsējie piektdien: airēs Rumjancevs, soļos Rumbenieks un Pastare 16

Foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs šodien aizvada Riodežaneiro olimpisko spēļu priekšsacīkstes 200 metru distancē, kā arī trasē dodas soļotāji Arnis Rumbenieks un Agnese Pastare.

Smaiļošanā priekšsacīkstes sāksies plkst.15 pēc Latvijas laika.

Rumjancevs šovasar izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā 200 metru distancē.

2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs no Latvijas piedalījās Rumjancevs un Krists Straume, kuri vienā divniekā startēja 200 metru distancē, tomēr nostartēja nepārliecinoši, ierindojoties 11.vietā.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs šajā sporta veidā piedalījās arī kanoe airētājs Dagnis Iļjins, kurš 1000 metros ieņēma 13.vietu, bet 200 metros palika 21.pozīcijā.

Latvijai kanoe airēšanā ir divas sudraba medaļas, ko 1992. un 1996.gada olimpiskajās spēlēs 1000 metru distancē izcīnīja Ivans Klementjevs. Savukārt 1988.gadā Seulā Klementjevs zem Padomju Savienības karoga tika kronēts par olimpisko čempionu.

Tikmēr Rumbenieks soļošanā 50 kilometru distancē sacensības uzsāks plkst.14 pēc Latvijas laika.

Rumbenieks olimpiskajām spēlēm kvalificējās pēc tam, kad decembrī tika pazemināti normatīvi. Pērn martā Slovākijā viņš 50 kilometru distanci veica četrās stundās trīs minūtēs un 44 sekundēs. Iepriekšējais normatīvs šajā distancē bija četras stundas un trīs minūtes, bet tas pazemināts līdz četrām stundām un sešām minūtēm.

Pērn pasaules čempionātā 50 kilometru distancē valmierietis finišēja 38.pozīcijā.

Londonas olimpiskajās spēlēs Rumbenieks ieguva 45.vietu 20 kilometru distancē.

Savukārt Pastare 20 kilometru soļošanas sacensības sāks plkst.20.30 pēc Latvijas laika.

Pastare olimpisko spēļu normatīvu izpildīja šogad martā, kad sacensībās Slovākijā 20 kilometru distanci veica stundā 34 minūtēs un 51 sekundē. Olimpisko spēļu normatīvu (1.36:00) Pastare pārspēja par minūti un deviņām sekundēm.

Pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs Pastare 20 kilometros ieņēma 24.vietu. Savukārt pasaules čempionātos Latvijas soļotāja bijusi 27.vietā 2011.gadā un 23.vietā 2013.gadā, bet pērn Pekinā viņa nestartēja.

Saistītie raksti

Soļošana ir sporta veids, kas Latvijai atnesa pirmo olimpisko spēļu medaļu. 1932.gadā Losandželosā 50 kilometru distancē sudraba godalgu izcīnīja Jānis Daliņš, bet četrus gadus vēlāk Berlīnē pie bronzas tika Adalberts Bubenko. Savukārt 2000.gadā Sidnejā sudraba medaļu kaklā kāra Aigars Fadejevs.

Šodien Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs tiek sadalīti 24 medaļu komplekti – vieglatlētikā, BMX riteņbraukšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, brīvajā cīņā, taekvondo, boksā, badmintonā, jāšanā, futbolā, lauka hokejā, modernajā pieccīņā, sinhronajā peldēšanā un ūdenspolo.

LA.lv