Sports

Mūze raida šķēpu Rio tālumā un noliek to malā 16

AFP/LETA

Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze piektdien Valmierā notiekošajā Valsts prezidenta kausa izcīņā izpildīja šī gada Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu.

Mūze jau savā pirmajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 62,09 metrus tālu, kas ir jauns sportistes personiskais rekords. Vienlaikus tas ir arī Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvs, jo kvalifikācijas latiņa šīm prestižajām sacensībām ir tieši 62 metri.
Savu personisko rekordu Mūze labojusi par 12 centimetriem.

Sieviešu šķēpmešanas sacensībās piektdien uzvaru guva valsts rekordiste Madara Palameika, kura uzrādīja rezultātu 63,12 metri. Tas ir arī jauns Valsts prezidenta kausa izcīņas rekords.
Palmeika labāko rezultātu uzrādīja otrajā mēģinājumā un pēc tam sacensības vairs neturpināja.

Savukārt Mūze pēc pirmā metiena arī nolēma vairs nestartēt. Trešo vietu ar 59,50 metriem ieguva cita latviete Anete Kociņa.

Līdz ar to tagad kļuvis skaidrs, ka Latviju augustā gaidāmajās olimpiskajās spēlēs pārstāvēs trīs šķēpmetējas – normatīvus šobrīd izpildījusi Palameika, kurai turklāt pašlaik pieder sezonas labākais metiens pasaulē starp oficiālajiem rezultātiem, kā arī Sinta Ozoliņa un Mūze. Tieši šīs trīs sportistes Latviju pārstāvēja Londonas Olimpiādē.

Šobrīd olimpisko spēļu normatīvus ir izpildījuši 15 Latvijas vieglatlēti – bez Mūzes tie ir arī Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, Anita Kažemāka, Ariana Hilborna un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Rolands Štrobinders, Sinta Ozoliņa un Madara Palameika šķēpmešanā, Pujāts un Ārents kārtslēkšanā un Arnis Rumbenieks ar Agnesi Pastari soļošanā. Tiesa, olimpiskajās spēlēs varēs piedalīties vien trīs no četrām normatīvu izpildījušajām maratona skrējējām.

Saistītie raksti
LA.lv