Foto: Wikimedia Common

Muzejam Vācijā būvē stiklašķiedras “Tīģeri” 1

Vācijas armijas jeb Bundesvēra speciālisti drīzumā pabeigs darbu pie leģendārā nacistiskās Vācijas armijas tanka “Panzer VI Tiger I” kopijas būves, vēsta laikraksts “Die Welt”. Minētais tanks mūsdienās skaitās ārkārtīgi liels retums, jo tikai daži eksemplāri pārdzīvojuši Otro pasaules karu. Stiklašķiedras kopija oriģināla izmēros un precīza detaļās aizstās “robu” Vācijas tanku muzeja ekspozīcijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Britu pulkvedis: “Viņš blefo par kodolieročiem. Jo ātrāk mēs to sapratīsim, jo ​​labāk” 140
Lasīt citas ziņas

“Tīģeri” uzskata par Vērmahta tanku karaspēka simbolu un tā stūrainais siluets, kā ierasts, parādās kinofilmās, kur nepieciešama Hitlera Vācijas tanku klātbūtne. Mūsdienu vērtējuma tā bija daudzējādā ziņā progresīva un vairākās jomās pār pretinieka tankiem pārāka, taču tajā pat laikā tehnoloģiski pārāk sarežģīta un izgatavošanā darbietilpīga mašīna, ja ņem vērā nepieciešamību pēc masveida ražošanas.

Zināms, ka Otrā pasaules kara laikā tika izgatavoti 1355 šī tanka eksemplāri (PSRS kara laikā tikai tanku T-34 vien izgatavoja 35 119 eksemplāros), taču muzejos šobrīd atrodami vien seši – pa diviem Francijā un Krievijā, pa vienam Lielbritānijā un ASV. Darba kārtībā ir tikai tas, kurš apskatāms muzejā Bovingtonā, ASV Džordžijas štatā. Paradoksālā kārtā, lai arī nākamo šī tanka modeli, 1944/1945. gadā būvēto “Karalisko Tīģeri” izgatavoja krietni mazākā skaitā – 492 vienības, mūsdienu muzejos tas sastopams pat biežāk – astoņos eksemplāros.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vācijas tanku muzejs Munsteras mazpilsētā Lejassaksijas federālajā zemē līdz nesenam laikam izmantoja “Tīģeri”, kas bija sakomplektēts no vairākiem šī tanka vrakiem, līdz tika nolemts, ka labāk izgatavot pilnīgu kopiju. Muzeja ļaudis ir pārliecināti, ka tā kalpos par lielisku magnētu apmeklētājiem. “Kad vēlāk tas tiks parādīts publikai, iespaidam jābūt tādam, ka viņu priekšā atrodas īsts laikmeta liecinieks,” laikrakstam norādīja Bundesvēra maskēšanās tehnoloģiju centra pārstāvis Haralds Kaizers, kurš vada tanka projektu.