Puče: Sporta federācijām pašām ir jātiek ar savu sporta veidu galā. “Ja tās nevar, tad sēdiet pie ratiem!” 21

“Kāpēc valstij vispār būtu jāpiedalās kāda sporta veida finansēšanā?” Tv24 raidījumā “Dienas personība” vaicā žurnālists Armands Puče.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Puče uzskata, ka valsts var piedalīties sporta veidu līdzfinansēšanā.

Sporta veidu federācijas, kā sabiedriskās organizācijas, tās varētu pašas ar savu sporta veidu tikt galā. “Ja tās nevar, tad sēdiet pie ratiem! Neskatieties uz valsti. Valsts prioritāte ir skolas, valsts prioritāte ir izglītība, valsts prioritāte ir aktīvs, veselīgs dzīvesveids. Valsts prioritāte ir infrastruktūra, ko, protams, var izmantot šīs federācijas.”

CITI ŠOBRĪD LASA
Puče uzskata, ka valsts organizē to, lai nācija būtu vesela, priecīga, fiziski spējīga un jaudīga.

Izglītības un zinātnes ministrijā tie cilvēki, kas vēlas sportu ietekmēt, viņi ļāva nozarei pašai parādīt, ka nespēj. “Tas, kas ir darīts līdz šim, nav bijis slikti. Bet ik pa laikam ir jāmainās. Un šis ir laiks, kad ir jāmainās arī nozarei kopumā.”

Armands Puče skaidro, ka mēs esam parādījuši, ka protam organizēt pasākumus, kas ir labi. “Mēs parādījām, ka par naudu protam, nopirkt medaļas. Un es saku nopirkt šī vārda tiešajā nozīmē, jo mēs parādījām, ka, ieguldot konkrētos sporta veidos vai konkrētos projektos, mēs varam dabūt medaļas.”

“Bet valstij nav vajadzīgs medaļas, valstij ir vajadzīgs cilvēks.

Valsts aprūpē talantu, bet valsts neparūpē hokeju, novusu, badmintonu. Tur ir sporta veidu federācijas, kas to dara,” Puče izsaka cerību, ka šādā veidā šis fragmentārisms, kas šobrīd, viņaprāt, ir, mainīsies.

Tomēr, lai tas mainītos, ir jānonāk līdz kādam punktam… “Tā ir jābūt, jo kurš tad nozari ir aizvedis līdz šādai situācijai? Tie paši cilvēki, kas ir nozarē. Tad pašiem ir jātiek ārā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.