Kultūra
Mūzika

Mūžībā 95 gadu vecumā aizgājusi leģendārā pianiste Vilma Cīrule4

Foto: LETA

Svētdien, 8. jūlijā, mūžībā devusies leģendārā pianiste, koncertmeistare, pedagoģe Vilma Cīrule, ziņo laikraksts “Diena”.

Vilma Cīrule dzimusi Valmierā, mācījusies Valmieras mūzikas skolā un par savu muzikālo “krusttēvu” var saukt komponistu Jāzepu Vītolu. 1932. gadā Valmieras mūzikas skolā tika rīkots Jāzepa Vītola skaņdarbu vakars, tieši mazajai Vilmai tika uzticēts to atklāt, un viņai Jāzeps Vītols jau toreiz novēlēja ceļu mūzikā.

Tas arī piepildījās: Vilma Cīrule daudzus gadus bija koncertmeistare Latvijas Radio, strādājusi kopā ar teju visiem izcilākajiem Latvijas solistiem: dziedātājiem Žermēnu Heini-Vāgneri, Leonardu Daini, Jāni Zāberu, Kārli Zariņu un citiem, sadarbojusies ar viesmāksliniekiem, baletdejotājiem, muzicējusi visdažādākajos kameransambļu sastāvos.

Vilma Cīrule bija pedagoģe daudziem šobrīd aktīvajiem Latvijas mūziķiem, arī Andrim Daņiļenko, viena no pirmajām skolotājām pazīstamajai operdziedātājai Marinai Rebekai vēl studijā “Rīdze”, kur strādāja ilgus gadus pēc aiziešanas pensijā no darba Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Pianiste šopavasar vēl nosvinēja 95. jubileju. Viņas mūža ieguldījums novērtēts ar Lielo Mūzikas balvu.

Līdzjūtība tuviniekiem un visiem daiļrades cienītājiem.

LA.lv