Apbrīno

Muzikālais svētku ceļojums ar Endiju Rezgali 16

Publicitātes foto

Mūzikas burvība spēj radīt svētku sajūtas katra cilvēka sirdī un tā ir priecējusi klausītājus Ziemassvētkos jau vairākus gadsimtus, tāpēc arī liriskās eņģeļu balss īpašniece Endija Rezgale 16. decembrī Lizuma pagasta Velēnas evaņģēliski luteriskajā baznīcā kopā ar trim talantīgām mūziķēm vijolnieci Līvu Tomiņu, flautisti Elzu Bleikšu un ērģelnieci Janu Zariņu aicina uz jauno koncertprogrammu “Ziemassvētki cauri gadsimtiem”.

“Ziemassvētku laiks ir maģisks. Tas ir sirds siltums un mīlestība, kas paveic brīnumus. Mēs piedodam, aizmirstam visu slikto, atceramies viens par otru un sanākam kopā, radot svētkus gan sev, gan mums tuviem cilvēkiem. Ģimene, sirds siltums un mīlestība – tie ir mūsu Ziemassvētki, kas nav arī iedomājami bez mūzikas,” teic Endija.

Viņa koncertprogrammu ir rūpīgi gatavojusi, atgriežoties pie pamatvērtībām un domājot par Ziemassvētku patieso nozīmi. Koncerts ir īpašs arī ar to, ka tas ir akustisks, piepildot dievnamu velves ar Endijas skaisto un maigo soprāna balsi un katra dievnama ērģeļu vareno un unikālo skanējumu. Ansambli papildinās dvēseli uzrunājošs flautas tembrs un vijoles niansētais skanējums. “Programmā varēs dzirdēt pasaulē pazīstamus garīgās mūzikas skaņdarbus, kas radīti laikā no 17. gadsimta līdz 20. gadsimtam, klausītāju iemīļotās ārijas – S. Franka “Panis Angelicus” un Č. K. Sen-Sansa “Ave Maria” un Ziemassvētku korāļus, angļu balādi “Kas ir šis bērns?”, Dž. F. Veida “Jūs ticīgie nāciet” un Ā. Č. Ādamsa “Ak, svētā nakts”, baroka mūzikas pērles – J. S. Baha “Jesus Bleibet Meine Freude”, G. F. Hendeļa “Tochter Zion” un J. Pahelbela “Cik spoži atspīd rīta zvaigzne” un vēl citas šo svētku īpašās dziesmas,” atklāj Endija.

Koncertprogramma sāksies Adventes laikā un turpināsies līdz Zvaigznes dienai, aizvedot savus klausītājus muzikālā ceļojumā pagātnē vairāku gadsimtu garumā un ļaujot iejusties katram klausītājam un izbaudīt tās sajūtas, kā Dieva dēla atnākšanas brīdis tika godināts cauri gadsimtiem.

Koncerts ir piesātināts ar gaišiem, liriskiem un priecīgiem skaņdarbiem, kas sludina prieka vēsti un ir padomāts par katru, lai var izbaudīt Ziemassvētku īpašo noskaņojumu un gūt dvēselē mieru.

 

16. XII 16.00 Velēnas ev. lut. baznīcā Lizuma pagastā

17. XII 19.00 Doles – Ķekavas ev. lut. baznīcā

22. XII 18.00 Jaunpiebalgas Sv. Toma ev. lut. baznīcā

23. XII 17.00 Nītaures ev. lut. baznīcā

25. XII 17.00 Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā

26. XII 19.00 Valmieras Sv. Sīmaņa ev. lut. baznīcā

27. XII 18.00 Salacgrīvas Lielsalacas ev. lut. baznīcā

5. I 19.00 Jelgavas Sv. Annas ev. lut. baznīcā

6. I 17.00 Kuldīgas Sv. Annas ev. lut. baznīcā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 3 līdz 7

 

LA.lv