×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. jūlijs, 2013
Drukāt

Mūzikas un mākslas festivāla “Artissimo” koncerti

Foto - LETAFoto - LETA

No 10. jūlija līdz 27. augustam septiņus koncertus Jūrmalā piedāvās pirmais starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Artissimo”.

“Artissimo” tiks atklāts 10.jūlijā Dzintaru koncertzālē ar vijolnieka Maksima Vengerova koncertu. Šī būs pirmā reize, kad Vengerovs viesosies Latvijā. Koncertā piedalīsies arī Spānijas kamerorķestris “The Master Chamber Players Valencia” un diriģents Rikardo Kazero.
Savukārt 15.jūlijā Dzintaru koncertzālē ar savu ansambli uzstāsies fadu dīva Ana Moura no Portugāles.
Festivāls turpināsies 8. augustā, kad Rīgā, Svētā Jāņa baznīcā izskanēs koncerts ar mūziku dvēselei. Šajā koncertā ar pirmatskaņojumu uzstāsies ārvalstīs popularitāti iemantojusi talantīgā Latvijas akordeoniste Ksenija Sidorova, kā arī muzicēs Tallinas kamerorķestris un diriģents Andress Mustonens. Koncertā Sidorova atskaņos tieši viņai rakstītu skaņdarbu, kuru pasūtījis Hermaņa Brauna fonds. Tāpat skanēs Volfganga Amadeja Mocarta un Džakomo Pučīni darbi.
Šogad 200 gadu jubileja tiek svinēta krievu komponistam Aleksandram Dargomižskam, tādēļ festivāla “Artissimo” laikā klausītājiem tiks piedāvāts koncerts “Krievu kamermūzikas pērles. Dargomižskam – 200”. Koncerts notiks 23.augustā Jūrmalas Mūzikas skolā un tajā piedalīsies dažādi izpildītāji.
Liels notikums būs gaidāms 25.augustā, kad Dzintaru koncertzālē ar savu jauno programmu viesosies Rišārs Galjano ar savu ansambli, sniedzot baudu īstiem džeza gardēžiem.
Ar diviem koncertiem  26. un 27.augustā festivāla ietvaros Dzintaru koncertzālē viesosies Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskais orķestris, kura galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Ilmārs Lapiņš. Pirmajā koncerta vakarā programmā skanēs Pētera Čaikovska “Romeo un Džuljeta”, Morisa Ravela “Fauna diendusa” un “Bolero”, kā arī Maksa Bruha Pirmais vijoļkoncerts. Koncertā kā soliste piedalīsies Austrijas vijolniece Dora Švarcberga. Savukārt 27.augusta koncertā izskanēs Lapiņa sapņu programma – Antonīna Dvoržāka 8.simfonija un Isaka Dunajevska mūzika un dziesmas no filmām un operetēm. Šajā koncertā kā soliste piedalīsies Latvijas Nacionālās operas soprāns Liene Kinča.
Biļetes uz festivāla koncertiem iepriekšpārdošanā var iegādāties “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+