×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Mūzikls par Mārtiņu

ReklāmfotoReklāmfoto

Tieši pirms gada no dzīves aizgāja mūziķis, aktieris un komponists Mārtiņš Freimanis, kura māksliniecisko darbību raksturoja nerimstoša enerģija un radošs dzīvesprieks. Gandrīz 20 gadus ilgajā mūziķa karjerā Mārtiņš paspēja ierakstīt septiņus albumus, taču vairākas viņa komponētās dziesmas plašākai publikai būs pieejamas tikai tagad.

 

27. janvārī “Arēnā Rīga” notiks Mārtiņam Freimanim veltītā mūzikla “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” pirmizrāde, kurā blakus jau pazīstamām un populārām melodijām skanēs arī mazāk zināma un iepriekš nedzirdēta Mārtiņa daiļrade.

 

“Muzikālais uzvedums “Mans draugs Mārtiņš 
Freimanis” veidots kā krāsains sajūtu karuselis, kurā vienkopus skanēs gan Mārtiņa pirmatskaņojumi, gan ļoti populāras un arī maz dzirdētas dziesmas,” par priekšnesumu stāsta pasākuma idejas autore un režisore liepājniece Maija Kalniņa.

“Caur tām ikviens varēs sastapt Mārtiņu un viņam vien raksturīgo pasaules redzējumu – pilnu kontrastu, galējību un skaista neprāta. Šo sajūtu radīšanā lielu lomu spēlēs arī horeogrāfija, videoprojekcijas, skatuves gaismas un citi mākslinieciski risinājumi.”

Koncerta pirmajā daļā, kas tiks veidota kā muzikāls uzvedums, būs dzirdamas mazāk atskaņotas un vēl nedzirdētas dziesmas, savukārt otrajā daļā uzaicinātie mūziķi un grupas dziedās visiem pazīstamas un populāras Mārtiņa komponētas dziesmas.

Muzikālajā uzvedumā piedalīsies plašs grupu un mūziķu klāsts jeb vienkārši Mārtiņa draugi – grupa “Tumsa”, mūziķi Kaža, 
Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Ivo Fomins, An-
dris Ērglis, Māra Upmane, 
Chilli, Viktorija Streiča, Zanda Štrausa, Maija Kalniņa, grupas “PeR”, “Putnu balle”, “Musiqq”, koris “Mūza” u. c., bet priekšnesuma horeogrāfisko pusi veidos deju grupa “Dzirnas”, TDA “Uguntiņa” un Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeo
grāfijas pirmā kursa stu-denti.

 

Pasākumu organizē Mārtiņa Freimaņa fonds, kas ne tikai rīkoja pagājušā gada 11. martā notikušo labdarības koncertu “Dzīve kā košums”, bet arī izdevis nu jau otro Mārtiņa dzejas grāmatu, atceres koncerta DVD un izveidojis Mārtiņa piemiņas vietu Aizputē.

 

Ar fonda atbalstu Grobiņas pagasta “Dižvanagos” tapusi nojume nodarbībām bērniem ar īpašām vajadzībām, izdots grupas “Livido” singls, atbalstīti divi jauno mūziķu konkursi, kā arī tiek kalti plāni citām labdarības aktivitātēm.

Vai pēc mūzikla pirmizrādes ir paredzēti arī citi koncerti, pasākuma organizētāji nenoliedz. “Šobrīd visi spēki tiek koncentrēti 27. janvāra uzvedumam. Par to, vai šis muzikālais uzvedums piedzīvos vēl kādu tikšanos ar skatītājiem, Mārtiņa Freimaņa fonds lems vēlāk,” pastāstīja M. Kalniņa.

 

UZZIŅA

Koncerts – “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”

Vieta – “Arēna Rīga”, Skanstes iela 21

Laiks – 27. janvāris, 20.00

Biļešu cena: Ls 5 – 15

Papildu informācija www.mff.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+