×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2014
Drukāt

NA neprognozē ātru sarunu noslēgumu par amatiem valdībā (2)

LETALETA

Nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (NA) apmierina patlaban piedāvātais modelis atbildības sfēru sadalei jaunajā valdībā, tomēr nacionālā apvienība būtu gatava diskutēt arī par citiem modeļiem, sacīja NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Politiķis norādīja, ka NA būs gatava izvirzīt kandidātus gan tieslietu ministra, gan vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram amatam, savukārt kultūras ministres amatā varētu turpināt darboties Dace Melbārde.

Abu pārējo ministru amatu kandidātu vārdus Dzintars nevēlējās nosaukt, ņemot vērā, ka topošās koalīcijas partijas vēl nav vienojušas par amatu sadali. Neoficiālā informācija liecina – ja NA būs jāuzņemas atbildība par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), tad par ministru kļūs nacionālās apvienības frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis. Savukārt par tieslietu ministra amata kandidātu koalīcijā vēl tiekot “lauzti šķēpi”, jo daži politiķi šajā amatā labprāt redzētu Tieslietu ministrijas valsts sekretāru Mārtiņu Lazdovski, taču šādam risinājumam trūkst atbalsta pašā NA.

NA līderis norādīja, ka pašlaik neizskatās, ka sarunas par atbildības sfēru sadali noslēgsies ātri. Kad partijas vienosies par ministriju sadali, tad arī tiks nosaukti konkrēti kandidāti, sacīja Dzintars.

Dzintars apgalvoja, ka amatu sadale nav principiāls jautājums, jo svarīgāk ir vienoties par nākamās valdības prioritātēm un plānotājiem darbiem. Pagaidām darba grupas vēl strādā pie valdības deklarācijas izveides.

Kā ziņots, Ministru prezidenta amatam nominētā Laimdota Straujuma nākusi klajā ar jaunu piedāvājumu ministru amatu sadalē. NA piedāvāts uzņemties atbildību par VARAM, Tieslietu ministriju un Kultūras ministriju, kā arī, iespējams, parlamentārā sekretāra amatu Labklājības ministrijā.

Savukārt Reformu partija saglabātu atbildību par Ārlietu, Iekšlietu un Ekonomikas ministriju. Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) saskaņā ar Straujumas piedāvājumu tiktu Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Zemkopības ministrija, kā arī parlamentārā sekretāra amats VARAM. ZZS ir ar piedāvājumu visvairāk neapmierinātais politiskais spēks.

Tikmēr partija “Vienotība” saglabātu atbildību par Veselības ministriju, Aizsardzības ministriju un Finanšu ministriju, kā arī Satiksmes ministriju kopā ar Saeimas neatkarīgajiem deputātiem jeb tā saukto “Olšteina sešinieku”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ctu tautibu cilveknidejam dzintarelim Atbildēt

    Tava un tev liedzigo naida kurinataju un tukso salmu kuleju vieta ir atkritumu izgastuve, nevis manas valsts Latvijas valdiba. Sen laiks sekot grieku piemeram, kuri patrieca tavus zelta ritausmas asinsbralus no Griekijas parlamenta, lai tadi me… neapkaunotu grieku demokratiju.

    • par latvisku Latviju Atbildēt

      Tu izklausies pēc īsta krievnacista, kas ielien citas tautas zemē un tad s ū d o j a s, ka nav vairs krievu impērīja.

Draugiem Facebook Twitter Google+