Kultūra
Teātris un kino

Nacionālais teātris simto sezonu sagaida ar jauno logo. Novērtē!0

Publicitātes attēls

23. februārī Latvijas Nacionālais teātris svin savu 99. dzimšanas dienu un sāk pastāvēšanas simto gadu ar jaunu mākslinieka Aigara Ozoliņa izstrādāto grafisko zīmi, LA.lv uzzināja teātrī.

Latvijas Nacionālais teātris savu simto sezonu uzsāks septembrī, bet savu dzimšanas dienu svinēs 2019. gada 23. februārī, atzīmējot dienu, kad mākslinieciskā vadītāja Alfreda Amtmaņa-Briedīša vadībā darbību uzsāka Strādnieku teātris. Savukārt 1919. gada 30. novembrī, īsi pēc bermontiādes beigām, tā pati aktieru trupa sāk strādāt kā Latvijas Nacionālais teātris. Pieminot abus šos datumus, pirmo mēdz uzskatīt par Latvijas Nacionālā teātra dzimšanas, bet otro – par teātra vārda dienu.

“Latvijas Nacionālā teātra jaunajai grafiskajai zīmei mākslinieks radījis unikālu burtu dizainu, noņemot “liekos” fonta elementus, bet garumzīmes aizstājot ar īpašiem burtu pagarinājumiem, kas asociatīvi atgādina teātra prožektora starus,” pauda teātra komunikāciju speciāliste Līga Rimšēviča.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]
Teātris simto gadadienu sagaidīs, nospēlējot desmit izrādes, kuru apzīmējumam lietojama vispārākā pakāpe: visskatītākās, visapbalvotākās, visapjomīgākās, visneparastākās utt. Pati simtgades sezona tiks atklāta ar Elmāra Seņkova un Monikas Pormales kopdarbu – Raiņa “Pūt, vējiņi!” inscenējumu, meklējot iemeslus šī darba nepārejošajai popularitātei un tam, kāpēc mēs to uztveram kā kanonisku vērtību.

Īpašs Nacionālajam teātrim būs novembris, jo ēkā, kurā tika proklamēta Latvijas valsts, gaidāmi ne tikai tradicionāli oficiālie valsts gadadienas pasākumi – svinīgā Saeimas sēde un svētku koncerts, bet plaša programma visiem Latvijas iedzīvotājiem. Svētku nedēļā teātris piedāvās koncertuzvedumu pieaugušajiem “Indriķa Latvieša piezīmes” Ināras Sluckas režijā, par pamatu izmantojot Nika Matvejeva un Vizmas Belševicas muzikālo poēmu, bet no rītiem divos “seansos” izrādi skolu jauniešiem Tikšanās vieta Rīgas pilsētas Otrais teātris”, kas ļaus piedalīties valsts proklamēšanas simulācijā. Šo izrādi veidos Valters Sīlis un Kārlis Krūmiņš. Savukārt 18. novembra vakarā pēc salūta Daugavmalā cilvēkiem būs iespēja pabūt teātrī, svinot Latvijas dzimšanas nakti kopā ar visiem teātra aktieriem, kas būs sagatavojuši īpašu svētku programmu.

Un, protams, visas sezonas garumā – izrādes visiem esošajiem un potenciālajiem Nacionālā teātra skatītājiem, balstoties dažādos mazzināmos un labāk zināmos latviešu literatūras tekstos un tēmās par Latviju, tās vēsturi un tās cilvēkiem.

LA.lv