×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
14. novembris, 2016
Drukāt

Nacionālajā bibliotēkā sāksies Melānijas Vanagas mēnesis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 15. novembrī plkst. 17 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) atklās izstādi “Upe Melānija”. Izstāde ir veltīta rakstniecei Melānijai Vanagai, pēc kuras atmiņu grāmatas “Veļupes krastā” motīviem tapusi Viestura Kairiša spēlfilma “Melānijas hronika”, LA.lv uzzināja LNB.

“Upe Melānija” no 15. novembra līdz 8. decembrim vēstīs par M.Vanagas dzīvi pēc atgriešanās no izsūtījuma Sibīrijā. Izstādes vadmotīvs ir Amata – upe, tās apvidus un iedzīvotāji, kurus Melānija pētīja daudzus gadus. Apskatei būs eksponēti teju 100 rokrakstu sējumi, kuros Melānija rūpīgi fiksējusi laikmeta norises, atziņas, mūsu tautas likteņu stāstus, dabas un laika novērojumus un tādējādi kļuvusi par hronisti. Būs apskatāms arī 8,5 metru garš Vanagu dzimtas radu rakstu rullis un Melānijas personīgās mantas.

Izstādē varēs noskatīties arī Melānijas Vanagas mūža pēdējā gadā nofilmēto kino režisores Marutas Jurjānes filmu “Rakstniece Melānija Vanaga”, kurā var redzēt un uzklausīt pašu rakstnieci pirms pēdējā rakstu sējuma pabeigšanas.

Pēc izstādes atklāšanas 15. novembrī plkst. 18 LNB Ziedoņa zālē notiks filmas “Melānijas hronika” seanss, pirms kura diskusijā piedalīsies režisors Viesturs Kairišs, LNB direktors Andris Vilks, rakstnieks Roalds Dobrovenskis, kurš “Veļupes krastā” ir tulkojis krievu valodā, kā arī Toms Kreicbergs – grāmatas “Lopu ekspresis” autors.

Vēl viens īpašais “Melānijas hronika” seanss LNB paredzēts 22. novembrī plkst. 18, pirms kura kino zinātniece Inga Pērkone-Redoviča vadīs lekciju “Sibīrijas tēma latviešu kino”. Biļetes uz abiem seansiem iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs.

Izstādi “Upe Melānija” veidojusi filmu studija “Mistrus Media” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Finansētājs – Latvijas Kultūrkapitāla fonds, atbalstītājs – AS “Capital”. Īpaša pateicība Melānijas Vanagas radiniecēm – mazmeitai Aijai Baronai, Ievai Vanagai un vedeklai Rutai Vanagai, kā arī Melānijas Vanagas muzeja vadītājai Ingrīdai Lācei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+