Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
14. septembris, 2016
Drukāt

Nacionālajā teātrī iestudē Jāņa Baloža “Veiksmes stāstu”

logs_veiksmesstasts_image

Latvijas Nacionālajā teātrī režisors Valters Sīlis iestudē Jāņa Baloža “Veiksmes stāstu”, kas nosacīti turpina šī tandēma publicistiskā teātra izrāžu tradīciju. Pirmizrāde paredzēta 21.septembrī.

Ekonomiku bieži pasniedz kā bezkaislīgu zinātni, kas nodarbojas ar IKP procentiem, inflācijām, fiskālām disciplīnām un konsolidācijām. Bet aiz katra procenta ir cilvēks. Lai kas tiktu izlemts vai neizlemts, tas atstās ļoti nopietnu iespaidu uz valsts iedzīvotāju dzīvēm.

“Šis darbs ir kā mentāls dialogs ar vairākiem politiķiem un ekonomistiem, kuru lēmumi ir atstājuši iespaidu uz mūsu dzīvi. Daļa dialogu ir īsti, daļa radušies, izmantojot jau iepriekš teikto, un ir fikcija, kas sadiedz šo stāstu kopīgā domas ceļojumā. Pats darbs, iespējams, nav uzskatāms par dokumentālu teātri, lai gan tas ir dziļi balstīts mūsu ikdienas realitātē un pēdējā laika notikumos” – skaidro izrādes režisors Valters Sīlis.

Izrādes veidotāji apgalvo, ka viņiem ir svarīgi veidot dialogu un veicināt domu, ka principi, pēc kuriem mēs veidojam savu ekonomiku, nav akmenī cirsti.

Lomās būs Daiga Gaismiņa, Uldis Siliņš, Jānis Vimba un Romāns Bargais. Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Uģis Bērziņš. Gaismu mākslinieks Jānis Sniķeris.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+