×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

Nacionālajā teātrī viesosies Maskavas Gogoļa centrs ar izrādi “Parasts stāsts” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālajā teātrī 15. un 16. novembrī viesosies Maskavas Gogoļa centrs ar Ivana Gončarova “Parastu stāstu” Kirila Serebreņņikova režijā, LA.lv uzzināja teātrī.

“19. gadsimta otrajā pusē, kad tika publicēts “Parasts stāsts”, tas bija viens no pašiem polemiskākajiem un spilgtākajiem romāniem, visvairāk apspriestais – tas radīja tikpat asas diskusijas, kādas šobrīd noris ap un par Vladimira Sorokina vai Zahara Priļepina grāmatām – vārdu sakot, tā bija literatūra, kas spēcīgi ietekmēja. Gribētos, lai pie mums šis stāsts izskan tikpat asi un polemiski” – teikts Gogoļa centra ziņā.

Romāna galvenais varonis Aleksandrs Adujevs no provinces dodas uz šodienas Maskavu un sastopas ar spēcīgu, hierarhisku struktūru, kurā jāiekļaujas, ja grib izdzīvot. Viens no šodien ievērojamākiem krievu režisoriem – Kirils Serebreņņikovs – piedāvā savu skatījumu uz šodienas Maskavu un tās nežēlīgajiem izdzīvošanas likumiem.

Izrādes režisors un inscenējuma autors Kirils Serebreņņikovs Latvijas skatītājiem labi pazīstams ar savām izrādēm Latvijas Nacionālajā teātrī – “Mirušās dvēseles”, “Voiceks”, “Raiņa sapņi”, kā arī ar viņa vadītā Gogoļa centra pirms diviem gadiem Rīgā parādītajām Ovīdija “Metamorfozēm”.

Izrādē skan Aleksandra Manockova vokālais cikls “Piecas īsas atklāsmes”, gaismu mākslinieks – Igors Kapustins.

Viesizrādes notiek ar Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” finansiālu atbalstu, turpinot ilgadējo sadarbību ar Latvijas Nacionālo teātri, kultūras apmaiņas programmas ietvaros.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc Nacionālā teātrī? Atbildēt

    Vai tad ar krievu teatri nepietiek? Ta ir tikai daļa no lienošās Latvijas krieviskošanas.

Draugiem Facebook Twitter Google+