×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Nākamgad viens no pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem norisināsies Rīgā

foto: reinisnitiss.comfoto: reinisnitiss.com

Nākamgad viens no pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem norisināsies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) piederošajā Biķernieku kompleksā, ceturtdien preses konferencē atzinuši organizatori.
Līgums ar Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) noslēgts uz trīs gadiem ar iespēju pagarināt. Paredzēts, ka posms Rīgā norisināsies augustā vai septembrī.
Kā iepriekš tika lēsts, pasaules rallijkrosa čempionāta posma sarīkošana Biķerniekos izmaksās divus miljonus eiro. Licences maksa 2016.gadam aprēķināta 350 000 eiro apmērā, 2017.gadam – 400 000 eiro, bet 2018.gadam – 450 000 eiro. Licenču izmaksas pēdējiem diviem gadiem būšot zināmas tikai 2018.gadā, taču, turpinoties šādai dinamikai, lēšams, ka kopējās izmaksas piecu gadu laikā sasniegs 2 miljonus eiro.
Lai čempionāta posms Latvijā notiktu, bija nepieciešams iegādāties licenci, tāpēc jau šī gada februārī, kad Latvija bija saņēmusi piedāvājumu no čempionāta starptautiskā organizatora “IMG Motorsport” no 2016. līdz 2020.gadam vienu no čempionāta sacensību posmiem sarīkot Latvijā, sacensību organizatore SIA “RA Events” lūdza Ministru kabinetam ar licences iegādi saistītos izdevumus segt no valsts budžeta, savukārt pārējos ar čempionāta posma organizēšanu saistītos izdevumus, izņemot ar sacensību trases rekonstrukciju saistītos izdevumus, segšot pats uzņēmums.
Martā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji norādīja, ka Biķernieku kompleksā ir visi priekšnosacījumi, lai, veicot nelielus uzlabojumus, tiktu izveidota rallijkrosa trase, atbalstot čempionāta posma rīkošanu Latvijā. Tāpat CSDD pārstāvji skaidroja, ka trases sagatavošana rallijkrosa čempionāta posmam nav investīcija vienam pasākumam, bet tas ir ilgtermiņa projekts. Rallijkrosa sacensības pasaulē kļūstot arvien populārākas, un tajās ar arvien lielākiem panākumiem piedalās Latvijas sportisti.
Iepriekš tika ziņots, ka lielākā daļa no ralijkrosa trases tiks iekārtota jau esošajā konfigurācijā, kas tiks papildināta ar nelielu posmu, kam saskaņā ar noteikumiem ir jābūt bez asfaltbetona seguma. Pārējā trases daļā sportistu un skatītāju vajadzībām tikšot izmantota jau esošā Biķernieku kompleksās sporta bāzes (BKSB) infrastruktūra. Trases uzlabošanas darbi tikšot veikti atbilstoši starptautiskajām prasībām, tam tiks izstrādāts attiecīgs projekts un veikti būvdarbi, kuru izmaksas tiks noskaidrotas, veicot Publisko iepirkumu likumam atbilstošu iepirkuma procedūru.
Tiek plānots, ka šīs sacensības apmeklēs apmēram 15 000 skatītāju gan no Latvijas, gan citām valstīm. Rallijkrosa trases izveidošana būšot vēl viens solis BKSB sakārtošanā un sniegs vēl plašākas iespējas starptautisku sacensību organizēšanai.
Plānojot BKSB attīstības projektus, tiekot izvērtēta attiecīgā sporta veida popularitāte pasaulē un Latvijā, plānotās izmaksas, BKSB infrastruktūras piemērotība, iespējas rīkot dažāda līmeņa sacensības, multifunkcionālas izmantošanas iespējas un citi faktori. Ļoti būtisks esot nevalstisko organizāciju un sporta sabiedrības viedoklis, aktivitāte un ieinteresētība BKSB attīstībā, tāpēc BKSB aktīvi sadarbojas ar Latvijas Automobiļu federāciju, Latvijas Motosporta federāciju, Latvijas Olimpisko komiteju, Antīko automobiļu klubu, sporta skolām, klubiem un citām organizācijām.
“RA Events” pilnībā pieder Raimondam Strokšam, kurš ir pazīstams kā Liepājas un Talsu ralliju rīkotājs. Liepājas rallijs kopš 2013.gada ir kļuvis arī par Eiropas Rallija čempionāta posmu.
Kā atbalsta lūgumā uzsver uzņēmums, FIA apkopotā informācija liecina, ka čempionāta posmu klātienes apmeklētāju skaits pērn salīdzinājumā ar 2013.gadu ir palielinājies par 130% un vidēji katru no 12 čempionāta posmiem 2014.gadā klātienē apmeklēja 23 242 skatītāji. Čempionātā piedalās arī latvietis Reinis Nitišs, kurš kopvērtējumā 2014.gada sezonā ieguva augsto trešo vietu, bet šosezon ierindojas piektajā pozīcijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+