Latvijā
Kriminālziņas

Naktī izceļas ugunsgrēks dzīvojamā mājā; cilvēki paspēj izglābties 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-LETA

Talsu novada Ģibuļu pagastā šonakt kādas dzīvojamās mājas bēniņos bija izcēlies ugunsgrēks, kura dēļ no ēkas evakuējušies deviņi cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Izsaukumu VUGD saņēma plkst. 4.03 naktī. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pusotra stāva dzīvojamai mājai deg starpstāvu pārsegums bēniņstāvā.

Lai pilnībā likvidētu ugunsgrēku, ugunsdzēsēji glābēji demontēja ēkas jumtu un pārkrāva zāģu skaidu siltinājuma materiālus, lai atrastu degšanas perēkļus. Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās ugunsdzēsēji glābēji no Talsu, Sabiles, Rojas un Dundagas ugunsdzēsības daļām un posteņiem.

Plkst. 6.52 ugunsgrēks tika lokalizēts un tā kopējā degšanas platība bija 21m2. Plkst. 9.00 ugunsgrēka likvidācijas darbi turpinājās.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle un krūmi, siena kaudze, zaru kaudze, mikroautobuss, ēkas piebūve, pirts, neapsaimniekota ēka, saimniecības ēka un dzīvojamā māja.

Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Slokas ielā Jūrmalā, kur 420 m2 platībā dega divstāvu koka ēka. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 2.24 un šobrīd ugunsgrēka likvidācijas darbi turpinās.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 36 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu un 16 uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv