×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. maijs, 2016
Drukāt

NATO atklāj, kas palīdzēs Baltijas valstīm militāra konflikta gadījumā (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Militāra konflikta gadījumā Somija un Zviedrija ir gatavas sniegt atbalstu Baltijas valstīm, tā pirms NATO ārlietu ministru sanāksmes žurnālistiem paziņoja augsta ranga alianses amatpersona.

Alianses pārstāvis, runājot par gaidāmo samitu, atzina, ka lielas izmaiņas attiecībās ar Krieviju nav gaidāmas, tomēr, neskatoties uz to, alianse ir atvērta dialogam. Vienlaikus NATO pievērsīs pastiprinātu uzmanību Baltijas valstu aizsardzības nodrošināšanai, bet gala lēmumi gaidāmi alianses samitā, kas norisināsies Polijas galvaspilsētā Varšavā.

“Sabiedrotie tic balansētai pieejai [attiecībām ar Krieviju], tādēļ mēs pašlaik intensīvi spriežam arī par lielāku sadarbību starp NATO un Zviedriju, kā arī Somiju. Mēs ļoti labi apzināmies, ka ir reģions, kurš ir pakļauts nozīmīgam Krievijas politiskajam spiedienam. Tāpat novērojams Krievijas militārās intensitātes pieaugums Baltijas jūrā un gaisa telpā,” sacīja NATO amatpersona.

Slēgtā sanāksmē, kas norisinājās NATO galvenajā mītnē Briselē, alianses pārstāvis uzsvēra, ka šajā gadījumā runa nav par Zviedrijas un Somijas ciešāku tuvināšanos aliansei, bet gan par lielāku sadarbību. “Tas nodrošinās Baltijas valstu aizsardzību. Somija un Zviedrija nevarēs stāvēt malā,” sacīja pārstāvis, piebilstot, ka par to vēl ir gaidāmas diskusijas ar attiecīgo valstu pārstāvjiem.

Taujāta par konkrētiem plāniem attiecībā uz Baltijas valstīm, NATO amatpersona uzsvēra, ka ar šo jautājumu strādā militārie eksperti. Vienlaikus tika vērsta uzmanība uz situāciju Melnajā jūrā un augstas kvalitātes militārā aprīkojuma izvietošanu Krimā, ko veikusi Krievija. Tas savukārt var apdraudēt visa reģiona drošību, uzsvēra amatpersona.

“Ar to tiek intensīvi strādāts. Mēs studējam notiekošo. Piemēram, Krievija ar savām aktivitātēm Sīrijā pierādījusi, ka tai ir arī augsta līmeņa tehniskais aprīkojums. Arī tas mums ir jāņem vērā,” pauda pārstāvis, kurš atzina, ka ārlietu ministru vakariņu laikā tiks diskutēts par Krievijas rīcību un tās militārajām aktivitātēm.

“Kamēr mēs samazinājām aizsardzības budžetu, Krievija to palielināja. Tā palielināja militāro mācību apjomu, kā arī īstenoja uzbrukumus atsevišķām kaimiņvalstīm. Tagad Krievija, redzot pretraķešu sistēmas un NATO paplašināšanos, sāk justies apdraudēta. Mēs nevaram atslābt, jāsāk domāt par ciešāku sadarbību ar Eiropas Savienību (ES),” izteicās pārstāvis.

Viņš arī atklāja, ka tiek izstrādāts NATO un ES darba dokuments, kurš noteiks, kas un kā attiecīgās situācijas, tostarp hibrīdkara gadījumā, rīkosies.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Politiskam pretsvaram kremļa “krievvalodīgo aizsardzībai pasaulē” pietiktu ar rotu labi apbruņotu NATO karavīru Latvijas teritorijā.
    Uzbrukums būtu traktēts kā uzbrukums NATO !

  2. Vispirms lai Baltijas valstīs pastāvīgi novieto pāris pulkus ar bruņutehniku un pārējo nepieciešamo aprīkojumu tik daudz, lai Mordoras bosam un viņa padotajiem pazustu vēlēšanās eksperimenta nolūkā bāzt savus šņukurus pāri rietumu robežai. Pēc tam lai domā, ko darīs zviedri un somi. Un skaidri jāpasaka Maskavai, ka katru zaļo laipno vīriņu, kurš apmaldīsies pāri rietumu robežai, atpakaļ viņi saņems tikai pareizi sagatavotā veidā ar dažiem liekiem caurumiem.

  3. ja grib nodroshinaat Latvijas neatkariibu, jariikojaas pashiem, nepalaujoties uz aizdomiigiem “glaabeejiem”. Militaarais budzets ar 1% no valsts ienaakumiem ir smiekliigs. Palauties uz daavanaam no citaam NATO valstiim un gaidiit ka amerikaani vai citi eiropieshi suutiis savas divizijas ir sapnis, driizaak neveseliigs murgs. Jaapeerk raketes un izniicinaataaji. Tos pa briivu neviens nedos.

  4. te nekas nav jāatklāj! Mums nevajag tādu kautkādu varbūtēju palīdzību! Kad būs jau Okupēta atkal Latvija, vai Latgale, tad jau būs par vēlu palīdzēt!!! tas bija jāizdara jau vakar, lai krievu agresori, nebiedētu ar savām kara lidmašīnām jebkuru, kurš parādās Baltijas ūdeņos! Vai gar Baltijas/krievijas robežu! Mums vajag Reālu, Momentālu rīcību un Nato Patstāvīgo klātbūtni Latvijas teritorijā, kurai būs viegli ar labo roku aizstāvēt/pārredzēt Lietuvu un kreiso roku Igauniju! Baltijas Nato centram ir jābūt tieši Latvijas teritorijā/Latgalē! Nevis kautkur aiz 1000 km polijā! Paši amerikāņi ar Lielāko prieku ieņemtu šīs Pozīcijas! Un Mums ir jābūt pilnīgi Po, ko krievi kremlī klepos! Un lai viņi pārbruņojas Desmitkārtīgi! Līdz pašiem vemšana sākas! Mums būs Pilnīgi Po! Jo Mums būs jebkurā Diennakts laikā, gatavībā, lūk šie jaunākie, spējīgākie, dārgākie iznīcinātāji F 22! Un ja vajadzēs visas nepieciešamās raķetes!

  5. tukša muldēšana

  6. kurš tad palielina Krievijai piecdesmit miljoni ASV jau iet miļjardos

Draugiem Facebook Twitter Google+