×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

NATO: Krievija palielinājusi smago ieroču plūsmu uz Austrumukrainu (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievija nesen palielinājusi smago ieroču un aprīkojuma plūsmu uz Austrumukrainu, trešdien paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Tomēr viņš atteicās komentēt Kijevas apgalvojumu, ka Krievija kopumā iesūtījusi Donbasā 9000 karavīru. “Mēs nerunāsim par konkrētiem cipariem vai skaitļiem,” norādīja Stoltenbergs.

Krievija vairākkārt ir pārvietojusi karavīrus un militāro aprīkojumu pāri Ukrainas robežai un atpakaļ, bet pēdējā laikā Krievijas aprīkojuma daudzums Ukrainā ir pieaudzis, tostarp iesūtīti tanki, artilērija, bruņutransportieri un modernas pretgaisa aizsardzības sistēmas, norādīja NATO ģenerālsekretārs.

“Krievijas militārā klātbūtne (..) neveicina miermīlīgu un sarunās panākamu risinājumu,” viņš piebilda, aicinot Krieviju beidzot īstenot Minskas pamiera vienošanos, ko tā parakstīja septembrī.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko Pasaules Ekonomikas forumā (WEF) Davosā paziņoja, ka Ukrainas robežu šodien šķērsojuši vairāk nekā 2000 Krievijas karavīru, un šobrīd Ukrainā atrodas vairāk nekā 9000 Krievijas karavīru, 500 tanku, smagās artilērijas vienību un bruņutransportieru.

Viņš vēlreiz uzsvēra, ka ir nepieciešams pārtraukt uguni un izpildīt Minskas pamiera vienošanos, ko Ukraina konsekventi turpina ievērot.
Porošenko norādīja, ka konflikta risinājums ir pavisam vienkāršs.

“Pārtrauciet piegādāt ieročus. Pārtrauciet piegādāt munīciju. Atsauciet karavīrus un slēdziet robežu. Ļoti vienkāršs miera plāns,” sacīja prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ka tads duraks var but nato.laikam grib mums nolaist asinis. nu nenoliks neviens krieviju uz celiem

  2. vajag tomēr palīdzēt tos ukru slepkavas aizdzīt līdz Kijevai,citadi tas mierīgo iedzīvotāju slaktiņš nebeigsies nekad.Bendes tie turčinovi, porosenki un citi jaiceņuki.

  3. Neko jau “varonīgā” Krievijas armija ar visu savu tehniku, raķetēm un izlases daļām Ukrainā nav panākusi: kur tā bija pusgadu atpakaļ, tur tā ir arī tagad. Putins saka, ka Ukrainā karo brīvprātīgie no Krievijas, tie ir pārliecības cilvēki, kurus neviens nedzen ar ložmetēju no aizmugures. Tātad zināmā mērā Krievijas armijas elite, bet ukraiņi viņus veiksmīgi neitralizē un vienīgais rezultāts ir krietni pieaugušais uz Krieviju nosūtīto zārku skaits. (Tas arī netieši raksturo vispārīgās krievu armijas kaujas spējas!) Un tas vēl vairāk pieaugs, ja kaimiņvalsts turpinās savu agresīvo politiku. Ukraiņi nav čečeni, kurus var ātri pakļaut, kā nekā tā ir 40 miljonu tauta, kas aizstāv savu valsti un brīvību.

    • tik neapgāžamu pieradijumu Atbildēt

      ka armija tur karo kā nav tā nav. ir paziņojumi presei, nekā vairāk. kijeva pat karastāvokli nav izsludinājusi. tas vien liecina ka ar to krievu armiju ir kā ir

  4. vaditā varonigā ukrainas armija smagi zaudē, tad nu nato ar iesaistās propogandas kampaņā:)

Draugiem Facebook Twitter Google+