Mobilā versija
+8.2°C
Urzula, Severīns
Sestdiena, 21. oktobris, 2017
5. decembris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Kūkumā sameties politiķis – vājš politiķis (2)

Foto - LETAFoto - LETA

No darba drošības inspekcijas viedokļa viskaitīgākie apstākļi strādāšanai, protams, ir politikā. “Tur jau gaisā pasistam un trakam jābūt, lai ietu par premjeru!” uz amata piedāvājumu atsaucās eirokomisārs Andris Piebalgs, likdams saprast, ka daudzviet Āfrikā piedzīvojis mierīgākus laika un vietas apstākļus nekā politiskās vētras un ziloņu uzbrukumus Latvijā.

Tomēr jāatzīst, ka traģisko notikumu ainavā mūsu valdības vīri “pēc Zolitūdes” caurmērā izturējušies sakarīgāk, saprātīgāk un organizētāk par bēdīgi slaveno “Maxima” kunigaiti Jasinsku, kurš uz visu atteica vienkāršā nepaplašinātā teikumā: “Apčī!” No Viļņas vajadzēja atbraukt veikalu tīkla akcionāram, kurš atrada iejūtīgākus vārdus, izrādīja saprotošāku attieksmi nekā viņa vietējais, nu jau atlaistais padotais.

Tagadējiem jaunās Latvijas valdības vērpējiem palīgi talkā neradīsies un Santa Klauss ragutiņās neatbrauks, bet cilvēki modri vēros, kā viņi tiek galā saviem spēkiem. Lai koalīcijas būvlaukumā ieliktu stabilus pamatus un dabūtu ekspluatācijas atļauju objektam “Pabriks. Māja”, partijām jāatmet vecā devīze “pārkod otram rīkli”, jāmaina uzvedība, jāuztur sekmīgāka komunikācija ar vēlētājiem un jāvairo drošības sajūta, kas sabiedrībā ir stipri kliedēta pēc traģiskās nelaimes. Pirmām kārtām “Vienotībai” jāparāda, ka tā ir gatava uzņemties atbildību, un jāprasa atbildība, lai pārliecinātu, ka politikā atgriežas sabiedriskā derīguma pazīmes, strādīgums, vīra dūša un citas vērtīgas, par krietnām uzskatītas īpašības. “Vienotībai” dota lielā iespēja novest lietas līdz patīkamai bilancei 12. Saeimas vēlēšanās. Būtu efektīvi, ja no partiju štāba mītnēm nekavējoties patriektu visus piārščikus, kuri par velti maizi ēd, samācot politiķus vilt cilvēkus lakstīgalas mēlēm vai sprakšķēt dumjības kā no sabojāta gramofona. Jāpārtrauc nekam nederīgās sabiedrisko attiecību mācības, jābeidz locīšanās kā nēģiem un jāatsāk ar vēlētājiem runāt godīgi un atklāti.

Pretējā pusē ar karogiem un bundziņām tiek nostiepta Latvijas kapraču fronte, kurā darbojas uzpircēji, kas domā, ka vēlētājus iedzīs murdā ar balsu pirkšanu un kaulēšanos, lai pēc tam varu izmantotu savtīgās interesēs. Garnizonam Pabrika vai cita premjerministra vadībā jāpiedāvā godīgums, kas cilvēkiem joprojām ir svarīgs, profesionalitāte un apņēmība nereti vērojamās valdības bezpalīdzības vietā. Jāatrod iedarbīgas zāles, ko šaut mīkstumos tiem, kas pulcējas sektās un grib apdraudēt valdības pozīcijas atveseļot Latviju. Līdz vēlēšanām tikai pieaugs ļaunvēļu pulks, kas kurā katrā brīdī būs gatavi apliet valdību ar šmucspaini un naktspoda saturu, taču politiķiem tādēļ nav padevīgi jāmetas kūkumā, bet pretī jāizmet granātas. Nu tad jau redzēsim, vai valdības veidošanā Laimes māte būs dzirdījusi mūsu eliti no spēka traukiem, vai viņi tikai spēj pārvietot kurmju alas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gan jau atradīsies kāds/a, kas darīs, ko iesaka pārrobeža un pret vietējiem ,,neklapēs ar ausīm”; ko tie cilvēciņi saprot no polītikas!

  2. Neapskaužu premjera darbu: no rīta līdz vēlam vakaram (visādas intervijas, sarunas t.sk.), katriem politiķiem savi untumi un nelokāmas prasības, visādi pārgudri komentētēji, kuri ne par ko neatbild (pamuld un iet iedzert tējiņu), katrs tevi var apmelot un nepareizi analizēt (bez zināšnām un analīzes), visādus feļetonus rakstīt katrs arī drīkst ujn saņemt naudiņu. Vienkārši, kā Kādreiz teica Krištopans- īsta muļķu zeme t.i. muļķu daudz, bet nav kas strādā!

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķisVai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Karjeras kāpnes

Amerikas kinoaprindās izvērsies skandāls ap Holivudas producentu Hārviju Vainstainu, kurš tiek vainots par seksuālu uzmākšanos un izvarošanu. Skandāls sākās, kad laikraksts “The New York Times” ziņoja, ka Vainstains vairākus gadu desmitus seksuāli uzmācies gados jaunām sievietēm, kuras vēlējās darboties kinoindustrijā. Reaģējot uz šīm ziņām, kāda amerikāņu aktrise sociālajos tīklos aizsākusi akciju, kurā, lietojot tēmturi “#MeToo” (“#EsArī”), cilvēki atklāj, ka piedzīvojuši seksuāla rakstura uzbrukumus.

Arī Latvijas tvitera vidē parādījies tēmturis “#EsArī”, ko papildina atklāti stāsti no cietušajām sievietēm.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+