Pasaulē

Navaļnija fonds izpētījis Medvedeva bagātības5

Ekrānšāviņi no fonda “youtube” konta. Kolāža – la.lv

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija Korupcijas apkarošanas fonds ceturtdien publiskojis savu līdz šim plašāko pētījumu, kas veltīts Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva bagātībām.

Publikācijā ar nosaukumu “Viņš jums nav nekāds Dimons” tiek stāstīts par elitāru nekustamo īpašumu, zemes gabaliem, jahtām, agronomiskajiem kompleksiem un vīna darītavām, kas piederot šim politiķim.

Fonds nācis klajā ar gandrīz 50 minūtes garu filmu par Medvedeva bagātību, kas iegūta, kā norāda fonds, no oligarhu kukuļiem un valsts banku kredītiem.

Video publicēts Navaļnija kanālā vietnē “YouTube”. Publikācijas teksta versija atrodama krievu un angļu valodā.

Navaļnijs savā blogā norāda, ka fonda līdzstrādnieki atklājuši ļoti sarežģītu korupcijas shēmu, ar kuras palīdzību Medvedevs guvis materiālo labumu. Pētījuma autori noskaidroja, ka pastāv Medvedeva uzticības personu un radinieku organizētu labdarības un nekomerciālo fondu tīkls. Tie saņem oligarhu un valsts banku “ziedojumus”. Palīdzības saņēmēji ir Medvedevs un viņa ģimene. Par šiem līdzekļiem tiek iegādāts nekustamais īpašums un cita veida īpašums gan Krievijā, gan citās valstīs.

Navaļnija fonda informācija liecina, ka kopumā uz Medvedeva fondiem tikusi pārvesta nauda un īpašums 70 miljardu rubļu (1,1 miljards eiro) vērtībā. Par šiem līdzekļiem tostarp tika uzcelta un uzturēta premjera muiža un agronomiskais komplekss “Mansurovo”, premjera kalnu rezidence Sočos, vīna dārzi Anapā un Toskānā (Itālijā), lauku mājas Pļosā, Ivanovas apgabalā.

LA.lv