Nazarova hokejs – rupjākā spēle Gagarina kausa vēsturē 0

Pēc vēsturē rupjākās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas spēles ceturtdien četri Ņižņekamskas “Neftehimik” spēlētāji diskvalificēti uz kopā desmit spēlēm.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Kā vēstīts, trešdien Austrumu konferences ceturtdaļfināla spēlē Čeļabinskas “Traktor” viesos ar 3:2 uzvarēja “Ņeftehimik”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-0.

Šī cīņa ar 249 soda minūtēm kļuva par pārliecinoši rupjāko Gagarina kausa vēsturē. Iepriekšējais rekords bija 142 soda minūtes, kas savulaik tika sasniegts Helsinku “Jokerit” un Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandu mačā.

Ceturtdien piecu spēļu diskvalifikācija un naudas sods tika piemērots “Ņeftehimik” aizsargam Kamiļam Fazilzjanovam, pie divu spēļu diskvalifikācijas tikuši uzbrucēji Iļdars Šikstdarovs un Bulats Šafiguļļins, kamēr viena spēle jāizlaiž aizsargam Aleksandram Frincevam.

Īpaši rupjas šajā spēlē bija pēdējās četras sekundes, kurās pēc “Ņeftehimik” hokejistu uzbrukumiem pretiniekiem kopā tiesneši šīs komandas spēlētājiem iedeva 96 soda minūtes.

Bargāko diskvalifikāciju saņēmušais Fazilzjanovs šajā spēlē laukumā bija izgājis pirmoreiz sērijā un nospēlējis vien 110 sekundes. Arī pārējie diskvalificētie nav starp “Ņeftehimik” līderiem.

Zīmīgi, ka “Ņeftehimik” galvenais treneris ir Andrejs Nazarovs, kura trenētās komandas jau iepriekš izcēlušās ar rupjām darbībām.

Ņemot vērā arī regulārās sezonas mačus, šī bija trešā rupjākā spēle līgas vēsturē. Otrajā pozīcijā ar 277 soda minūtēm ir 2008./2009.gada sezonas mačs starp Rīgas “Dinamo” un Novosibirskas “Sibirj”, bet pārliecinoši pirmajā vietā ar 707 minūtēm duelis starp Podoļskas “Vitjaz” un Omskas “Avangard” 2009./10.gada sezonā. Toreiz “Vitjaz” trenēja tieši Nazarovs un vienībā bija savācis daudzus hokeja “policistus”..

“Runāsim par citu rekordu – šosezon komanda pirmoreiz savāca 94 punktus. Bet, ko par sodiem, tas ir hokejs,” trešdien preses konferencē teica Nazarovs, vairākkārt atsakoties atbildēt uz jautājumiem par rupjībām un sakot, ka runās vien par spēli.

Pēc spēles “Traktor” savā mājaslapā publicēja direktora Ivana Seņičeva atklātu vēstuli, kurā viņš vērsās personīgi pie Nazarova, paužot, ka arēnā no pretiniekiem bijusi netīra un rupja spēle.

Savukārt Nazarovs pēc tam atbildēja Seņičevam, sakot, ka viņam jāklusē, jo nav hokejists.

Abu komandu ceturtā spēle jau ceturtdien notiks Ņižņekamskā, “Traktor” vienībai cenšoties nodrošināt panākumu summā.