×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Ne jau cēlu mērķu vadīti (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Izlasot Jevgeņija Gomberga k-ga rakstu “Murk­šķa diena.

Pēc vēlēšanām” (“LA” 3.11.2014.), jāsecina, ka rakstā mazāk runāts par 12. Saeimas vēlēšanām un to rezultātiem, bet gan par krievu tautības iedzīvotāju stāvokli un to lomu Latvijā. J. Gomberga idejas jau nav nekas jauns. Par tām iestājas un aizstāv tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā T. Ždanoka, A. Gapoņenko, V. Lindermans, J. Osipovs u. c. Jāņem vērā, ka šie cilvēki to nedara, cēla mērķa vadīti, bet par tādu ideju propagandēšanu tiek samaksāts.

J. Gomberga k-gu galvenokārt satrauc, kā viņš raksta, nacionālo spēku ierosinātais likumprojekts, kas paredz apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem apmaiņā pret investīcijām. Rakstā viņš mēģina pamatot tā nelietderīgumu, uzskatot, ka Krievijas pilsoņi nekādi nevar apdraudēt Latviju un ka nav jābaidās no krievu tankiem. Acīmredzot Gomberga k-gs nevēlas atcerēties ne notikumus pirms Otrā pasaules kara, ne pašreizējos notikumus Ukrainā. Nav ko baidīt lasītājus, ka krievu biznesmeņi varētu nopirkt Latviju. Kāpēc lai viņi to darītu? Cita lieta ir ar Putinu. Viņš, kā jau minēju, sponsorē savu ideju paudējus un masu medijus, lai realizētu ieceri par Krievijas impērijas atjaunošanu. Runājot par aizvainojumiem un piedošanu, Gomberga k-gam vajadzētu zināt, ka ir lietas, ko var piedot, bet ir lietas, kas nav piedodamas. Nav dzirdēts, ka ebreju tauta ir piedevusi holokaustu.

Jevgeņijam Gombergam un viņam līdzīgi domājošiem ir jāatceras un jāiegaumē, ka viņi dzīvo neatkarīgā valstī, kur visiem tās iedzīvotājiem ir jāievēro un jādzīvo pēc tiem likumiem un normām, kādas ir noteiktas Latvijā. Manuprāt, katram cittautietim, kurš dzīvo vai grib dzīvot Latvijā, ir pašam jāvēlas integrēties šīs zemes tautā, jāciena tās kultūra, tradīcijas un jāzina latviešu valoda. Ja viņi to negrib, tad tā ir necieņas izrādīšana gan latviešu tautai, gan Latvijas valstij.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Preses izdevumi,kuri atļaujas publicēt līdzīga satura smērējumus,laikam īsti neizprot ko dara.

Draugiem Facebook Twitter Google+