Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Trešdiena, 18. oktobris, 2017
16. decembris, 2016
Drukāt

Kā vairot Latvijas Pašvaldību savienības ietekmi? (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Aleksandrs Bartaševičs.

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Mans vēlējums Pašvaldību savienībai (LPS) 25 gadu jubilejā, domājot par nākotni, – pēc iespējas vairāk ņemiet vērā visas pašvaldības. Lai nebūtu tā, ka vienas pašvaldības ir labākas par citām. Ne pēc kādām pazīmēm – ne lieluma, ne stipruma, ne partijiskās piederības. Īstā misija būs izpildīta tikai tad, kad visam pamatā būs viens vienīgs mērķis – lai visur iegūst iedzīvotāji. Līdz šim LPS principi traucē būt labiem visiem. Varbūt tāpēc arī ļoti grūti izdalīt kādu līdz šim paveiktu labu darbu.”

 

Jānis Zuments, Naukšēnu novada domes priekšsēdētājs: “Uz šo jautājumu jāatbild mums visiem kopā – gan pašai LPS, gan pašvaldībām, gan sabiedrībai. Savienības ietekme būs daudz lielāka, ja paši novadi būs aktīvāki un neuztvers šo sabiedrisko organizāciju tikai kā glābšanas riņķi. Pašiem vairāk jāpaļaujas uz saviem spēkiem, savu godīgi nopelnīto naudu un savām tradīcijām. Tikai viens piemērs no mūsu novada. Sadarbojoties ar LPS un izmantojot tās telpas preses konferences sarīkošanai, mēs spējām Tallinā noorganizēt Naukšēnu novada dienas, lai sekmētu sadarbību tirdzniecībā, kultūrā un sportā. Ar to gribu sacīt, ka pašvaldībām jānāk ar dažādām iniciatīvām, lai labāk varētu izmantot LPS iespējas. Šīs organizācijas priekšsēdis Andris Jaunsleinis ir ļoti erudīts vadītājs, viņu labi pazīst arī daudzās ārzemēs. Bet vai LPS potenciāls ir pietiekami izmantots?”

 

Lauris Karlsons, Mērsraga novada domes priekšsēdētājs: “Teorētiski nemaz nevajadzētu tādu starpnieku kā LPS, bet ko lai dara, ja ministriju ir daudz un ierēdņu veseliem bariem. Kā es iztieku bez partijas aizmugures, jo neesmu iestājies nevienā partijā, tā vajadzētu arī iztikt bez LPS kā aizsarg­vaļņa. Diemžēl īstenība, īpaši sadarbībā ar valsts iestādēm, ir tāda, ka jānovēl LPS – esiet patstāvīgāki un neatlaidīgāki!”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Var jau iespējami skaļi un bezgalīgi ilgi dēvēt sū#u par zapti – dēļ tam tas saldāks nekļūs un tīkami smaržot nesāks.” 😉

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): “…Kāds ir galvenais iemesls tam, ka šajā valstī pašvaldības un tajās uz pārējās sabiedrības rēķina parazitējošie “tautas kalpi” nonāk klajas likumu ignorances situācijās – normatīvo aktu zemā kvalitāte un pretrunīgums, vai tomēr – mantiskā labuma vilinājums, KORUPCIJA – kā priekš “tautas priekšstāvjiem” ne visai riskanta, bet ātra un iespaidīga “peļņa”? Kādēļ tik “pēkšņi” un skaļi atklājas šādas tendences pašvaldību darbībā, kad likumīgi neargumentēti, pat apzināti pretlikumīgi lēmumi dažādu “ienesīgu” projektu labākā, arī citos līdzīgi “diskutablos” veidos realizētas “shēmas” papildus “peļņas” iepludināšanai “priekšstāvju” bezimēra kabatās, jau ir kļuvuši par tradicionālu “pieeju” politekonomiskās varas turēšanas un realizācijas SISTĒMAS ietvaros arī “uz vietām”? Tiesiskais nihilisms vai pašvaldību “tautas kalpu” un funkcionāru diletantisms?…” ( apt. cit. – iz “Kas notiek Latvijā?” w-resursa: [cenzēts] )
  —–
  .
  Muļķu Zemes “valsts” ‘pašvaldoņu ‘ SILES kretīnu himna.
  (tipa: “Kamdēļ mums dziedāt svešu dziesmu?!…”)
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  “Mēs ‘pašvaldoņos līdīsim’ arvien, arvien,
  Un ‘privāt-rebes’ “shēmosim” arvien, arvien:
  Sev, ‘biedri’, ķešas ‘piegrābsim’ un “reņģēdājus” ‘apmauksim’,
  Arvien, arvien, arvien-arvien-arvien!…
  .
  No “priekšstāvjiem” mūs nepadzīt nekad, nekad,
  Un neaizliegt ‘haļavu rīt’ nekad, nekad:
  Bez SILES palikt negribam, jo – nekam citam nederam,
  Nekad, nekad, nekad-nekad-nekad!!…
  .
  ‘Pie (kājas)’ mums būs “vaukšķu” bars vienmēr, vienmēr,
  Jo – Muļķu Zemes ‘bezsakars’ vienmēr, vienmēr,
  Ļaus ‘pašvaldoņu lopiem rīt pie SILES’, rīt un aizparīt,
  Vienmēr, vienmēr, vienmēr-vienmēr-vienmēr!!!…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, ģenētiski aprobežotu “lielāko kretīnu”, bezcerīgi trulu “revolucionārās pārliecības” zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju”, zeme SILES “valsts” parodija “latv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Pilsētas lielākais zaglis māca citiem kā dzīvot..

Roberts Zīle: Nedrīkstam palikt vienaldzīgi (13)Katalonijas centieni iegūt neatkarību no Spānijas izraisījuši pretrunīgu reakciju Eiropā: vieni atbalsta kataloņu tiesības uz pašnoteikšanos, bet citi uzskata, ka Katalonijas atšķelšanās radīs bīstamu precedentu un uzkurinās separātisma tendences.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (15)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+