Mobilā versija
Brīdinājums +4.2°C
Lūcija, Veldze
Trešdiena, 13. decembris, 2017
16. decembris, 2016
Drukāt

Kā vairot Latvijas Pašvaldību savienības ietekmi? (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Aleksandrs Bartaševičs.

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Mans vēlējums Pašvaldību savienībai (LPS) 25 gadu jubilejā, domājot par nākotni, – pēc iespējas vairāk ņemiet vērā visas pašvaldības. Lai nebūtu tā, ka vienas pašvaldības ir labākas par citām. Ne pēc kādām pazīmēm – ne lieluma, ne stipruma, ne partijiskās piederības. Īstā misija būs izpildīta tikai tad, kad visam pamatā būs viens vienīgs mērķis – lai visur iegūst iedzīvotāji. Līdz šim LPS principi traucē būt labiem visiem. Varbūt tāpēc arī ļoti grūti izdalīt kādu līdz šim paveiktu labu darbu.”

 

Jānis Zuments, Naukšēnu novada domes priekšsēdētājs: “Uz šo jautājumu jāatbild mums visiem kopā – gan pašai LPS, gan pašvaldībām, gan sabiedrībai. Savienības ietekme būs daudz lielāka, ja paši novadi būs aktīvāki un neuztvers šo sabiedrisko organizāciju tikai kā glābšanas riņķi. Pašiem vairāk jāpaļaujas uz saviem spēkiem, savu godīgi nopelnīto naudu un savām tradīcijām. Tikai viens piemērs no mūsu novada. Sadarbojoties ar LPS un izmantojot tās telpas preses konferences sarīkošanai, mēs spējām Tallinā noorganizēt Naukšēnu novada dienas, lai sekmētu sadarbību tirdzniecībā, kultūrā un sportā. Ar to gribu sacīt, ka pašvaldībām jānāk ar dažādām iniciatīvām, lai labāk varētu izmantot LPS iespējas. Šīs organizācijas priekšsēdis Andris Jaunsleinis ir ļoti erudīts vadītājs, viņu labi pazīst arī daudzās ārzemēs. Bet vai LPS potenciāls ir pietiekami izmantots?”

 

Lauris Karlsons, Mērsraga novada domes priekšsēdētājs: “Teorētiski nemaz nevajadzētu tādu starpnieku kā LPS, bet ko lai dara, ja ministriju ir daudz un ierēdņu veseliem bariem. Kā es iztieku bez partijas aizmugures, jo neesmu iestājies nevienā partijā, tā vajadzētu arī iztikt bez LPS kā aizsarg­vaļņa. Diemžēl īstenība, īpaši sadarbībā ar valsts iestādēm, ir tāda, ka jānovēl LPS – esiet patstāvīgāki un neatlaidīgāki!”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Var jau iespējami skaļi un bezgalīgi ilgi dēvēt sū#u par zapti – dēļ tam tas saldāks nekļūs un tīkami smaržot nesāks.” 😉

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): “…Kāds ir galvenais iemesls tam, ka šajā valstī pašvaldības un tajās uz pārējās sabiedrības rēķina parazitējošie “tautas kalpi” nonāk klajas likumu ignorances situācijās – normatīvo aktu zemā kvalitāte un pretrunīgums, vai tomēr – mantiskā labuma vilinājums, KORUPCIJA – kā priekš “tautas priekšstāvjiem” ne visai riskanta, bet ātra un iespaidīga “peļņa”? Kādēļ tik “pēkšņi” un skaļi atklājas šādas tendences pašvaldību darbībā, kad likumīgi neargumentēti, pat apzināti pretlikumīgi lēmumi dažādu “ienesīgu” projektu labākā, arī citos līdzīgi “diskutablos” veidos realizētas “shēmas” papildus “peļņas” iepludināšanai “priekšstāvju” bezimēra kabatās, jau ir kļuvuši par tradicionālu “pieeju” politekonomiskās varas turēšanas un realizācijas SISTĒMAS ietvaros arī “uz vietām”? Tiesiskais nihilisms vai pašvaldību “tautas kalpu” un funkcionāru diletantisms?…” ( apt. cit. – iz “Kas notiek Latvijā?” w-resursa: [cenzēts] )
  —–
  .
  Muļķu Zemes “valsts” ‘pašvaldoņu ‘ SILES kretīnu himna.
  (tipa: “Kamdēļ mums dziedāt svešu dziesmu?!…”)
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  “Mēs ‘pašvaldoņos līdīsim’ arvien, arvien,
  Un ‘privāt-rebes’ “shēmosim” arvien, arvien:
  Sev, ‘biedri’, ķešas ‘piegrābsim’ un “reņģēdājus” ‘apmauksim’,
  Arvien, arvien, arvien-arvien-arvien!…
  .
  No “priekšstāvjiem” mūs nepadzīt nekad, nekad,
  Un neaizliegt ‘haļavu rīt’ nekad, nekad:
  Bez SILES palikt negribam, jo – nekam citam nederam,
  Nekad, nekad, nekad-nekad-nekad!!…
  .
  ‘Pie (kājas)’ mums būs “vaukšķu” bars vienmēr, vienmēr,
  Jo – Muļķu Zemes ‘bezsakars’ vienmēr, vienmēr,
  Ļaus ‘pašvaldoņu lopiem rīt pie SILES’, rīt un aizparīt,
  Vienmēr, vienmēr, vienmēr-vienmēr-vienmēr!!!…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, ģenētiski aprobežotu “lielāko kretīnu”, bezcerīgi trulu “revolucionārās pārliecības” zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju”, zeme SILES “valsts” parodija “latv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Pilsētas lielākais zaglis māca citiem kā dzīvot..

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Iesniegts Kopdzīves likuma projekts…

Koalīcijas politiķu vairākums pašlaik pauž skeptisku vai noraidošu pozīciju iespējai atbalstīt iedzīvotāju iniciatīvu par Kopdzīves likuma pieņemšanu, ziņo LETA. Konceptuāli šo iniciatīvu atbalsta partijas “Kustība “PAR!”” deputāti. “Vienotībā” viedokļi bijuši gan atbalstoši, gan noliedzoši, Nacionālā apvienība neatbalsta, Zaļo un zemnieku savienība par nostāju spriedīšot pēc iniciatīvas nonākšanas Saeimā. Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” savākti 10 000 parakstu par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā. Parakstu vākšanu pirms nepilniem trim gadiem uzsāka politiķis Juris Pūce (“Latvijas attīstībai”). Viņa ieskatā likuma pieņemšanas nepieciešamību nosaka tas, ka vairums Latvijā dzīvojošo pāru jau patlaban nav laulāti, bet viņu savstarpējās juridiskās attiecības un attiecības pret valsti nav pietiekami aizsargātas. Iniciatīva attiecas gan uz pretējā dzimuma, gan viendzimuma pāriem.

Vai Latvijas Saeimā ir vieta partijai, kuras kongresā tiek lietota krievu valoda?
Draugiem Facebook Twitter Google+