×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Nečīkstēsim, bet darīsim (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Lasot “Latvijas Avīzē” 6. janvārī publicēto interviju ar Janīnu Kursīti-Pakuli par čīkstēšanas takas pamešanu, mani aizrāva viņas sacītais, ka Suitu novadā ieviesta novada mācība.

Liels ieguldījums patriotiskā jaunatnes audzināšanā būtu novada mācības obligāta ieviešana visos novados. Jo patriotiskāk redzēsim savu novadu, jo mazāk būs čīkstētāju un vairāk darītāju. Tādai mācībai jārada pamats – jārada mācību grāmatas specifiski katram novadam. Ne katrs novadiņš to spēs, bet vēsturiski esošajiem Latvijas novadiem, manuprāt, tādu mācību materiālu radīt nebūtu liela problēma. Domāju, ka, piemēram, Piebalgu neapmierinātu Vidzemes novada mācība, viņi radītu savu.

Pamatoti man šķiet Saeimas deputātes argumenti, kā dēļ vēl nevar tautai uzticēt Valsts prezidenta ievēlēšanu. To drīkstētu tikai tad, ja tautai dod tiesības ne tikai ievēlēt, bet arī atsaukt. Lai nav kā ar Saeimas deputātiem, kuri četrus gadus ir pasargāti no likuma bardzības vairāk nekā vēlētāji. Gluži kā kompartijas līderi padomijā.

R. Kalliss Sējā

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Novada mācība ne tikai skolās,mēs tik maz zinām par novada vēsturi,
    kultūru,saimniecisko darbību, ievērojamiem cilvēkiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+