×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Nedēļas nogalē – izstāde “Auto 2014″
 (1)

Foto - Guntars PulssFoto - Guntars Pulss

No piektdienas līdz svētdienai izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies ikgadējā starptautiskā izstāde “Auto 2014”. Tāpat kā līdz šim, arī šogad tā apvienos četras tematiskās sadaļas plašam interešu lokam – “Auto”, “Transporta tehnika”, “Auto mehānika” un “Auto Exotica”.
Lai neviltos cerībās ieraudzīt kaut ko konkrētu, piedāvājam dalībnieku un notikumu sarakstu, kas nu jau ir, kā saka, par 99% skaidrs. Tātad – ražotāju pārstāvju dalība izstādē “Auto”: “Alfa Romeo”, “Cadillac”, “Chevrolet”, “Dacia”, “Fiat”, “Ford”, “Hyundai”, “Isuzu”, “Jeep”, “Kia”, “Lancia”, “Mazda”, “Nissan”, “Opel”, “Peugeot”, “Renault”, “SEAT” un “Suzuki”.
Kā redzams, savu stendu izstādē nebūs “VW”/”Audi”, “BMW”, “Citroen”, “Honda”, “Jaguar”, “Land Rover”, “Toyota” un “Lexus”, “Mercedes”, “Mitsubishi”, “Porsche”, “Škoda”, “Subaru”, “Volvo”.

Tas gan nenozīmē, ka visu šo marku pārstāvju Ķīpsalā nebūs nemaz. “VW”/”Audi”, piemēram, kopā ar Darba devēju asociāciju te organizē konkursa “Jaunais profesionālis” fināla sacensības, kurās piedalās profesionālo skolu audzēkņi no visām Baltijas valstīm, kuri apgūst autoremonta atslēdznieka profesiju. Konkursa priekšsacīkstes jau norisinājušās, un 12 labākās skolu komandas tiksies izstādē lielajās fināla sacensībās. “Moller Baltic Import” konkursantiem Ķīpsalā nodrošinās divas darba “stacijas”, kurās tiks pildīti tehniski interesanti uzdevumi. Pirmajā stacijā: konkursantiem būs jāsagatavo “Audi” automašīna vasaras atvaļinājuma izbraucienam. Otrajā atradīsies “Volkswagen” automašīna ar jaunākās paaudzes ražotāju tehnoloģijām. Dalībnieku uzdevums būs identificēt tās.Uzvarētāju komandu sagaida iespaidīga balva – “Volkswagen” rūpnīcas apmeklējums un iespēja tuvāk iepazīties ar automašīnu ražošanas aizkulisēm.
Ķīpsalā startē arī ikgadējais konkurss “Latvijas Gada auto”, kurā auto žurnālisti un nozares profesionāļi testa braucienos vērtē jaunākos Latvijas tirgū nonākušos spēkratus. “Gada auto” stendā varēs aplūkot ne tikai iepriekšējā gada galvenā titula ieguvēju “Škoda Octavia”, bet arī novērtēt jau šobrīd jaunajam konkursam pieteiktos pretendentus – “Honda Civic Tourer”, “Jeep Cherokee”, “Mazda3”, “Nissan Qashqai”, “Opel Insignia Country Tourer” un “Škoda Rapid Spaceback”.
Firmu stendos notiks vairākas Latvijas mēroga auto pirmizrādes. Viens no spilgtākajiem jaunumiem šajā izstādē būs “Jeep Cherokee”, kas tikai pirms pāris nedēļām Eiropas mērogā debitēja prestižajā Ženēvas autoizstādē. “Jeep Cherokee” apvidus auto modelis sekos tā lielākā brāļa “Grand Cherokee” veiksmīgās tirgus debijas pēdās. “Jeep Cherokee” ir interesants ar to, ka šim markas vēsturē zīmīgajam modelim šoreiz ir izaicinošs dizains. Līdzīgi kā savulaik “Nissan Juke” gadījumā, tas neatstāj vienaldzīgu – vai nu mīli to, vai nīsti. Tomēr pats autoražotājs no tā ir tikai ieguvis, jo pieprasījums pēc šī modeļa pasaulē pārsniedz plānoto.
Tikmēr “Alfa Romeo” par mīlestību pret tās dizainu nekad nav sūdzējusies – tieši sportiskais un elegantais automobiļu veidols ir viens no šī zīmola stūrakmeņiem.

Izstādē “Auto 2014” pirmizrādi piedzīvos šīs itāliešu markas modernizētais “Giulietta” modelis.
Savukārt no Spānijas pie mums atceļos “SEAT” veiksmīgās “Leon” modeļu saimes jaunākais papildinājums – universālis “ST”, kam izstādē “Auto 2014” būs Latvijas mēroga debija.
Izstādes sadaļā “Transporta tehnika” būs aplūkojams arī jaunākais komerctransports un industriālā tehnika, kā arī aprīkojums tranzīta un loģistikas nozaru uzņēmumiem.
Savukārt tematiskajā sadaļā “Auto mehānika”, kas būs interesanta ne tikai nozares profesionāļiem, bet arī ikdienas auto entuziastiem, tiks izstādīts autoservisu aprīkojums, automobiļu remonta instrumenti un autopiederumi. Šeit apmeklētāji varēs nolūkot, piemēram, skaistākos riepu diskus.

Un visbeidzot – izstādes tradicionālā odziņa. “Auto Exotica” ekspozīcija – viens no Austrumeiropas lielākajiem auto tūninga šoviem un tikšanās vieta autoklubiem. Arī šogad eksotisko spēkratu sadaļā varēs aplūkot ne tikai vietējos pārveidotos auto, bet arī tūninga šedevrus no ārvalstīm.
Gan pēc ekspozīcijas lieluma un kvalitātes, gan apmeklētāju un dalībnieku skaita pēdējos gados izstāde ir pārliecinoši kļuvusi par lielāko Baltijā. Pērn izstādi “Auto 2013” trijās dienās Rīgā apmeklēja pavisam 31 977 cilvēki, kas ir par aptuveni 10% vairāk nekā gadu iepriekš.

Uzziņa


Izstāde atvērta:

Piektdien, sestdien pl. 10 – 19

Svētdien plkst. 10 – 17

Ieejas biļešu cenas:

Pieaugušajiem – EUR 6,00
Pensionāriem,

skolēniem – EUR 4.

Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas!

Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni) – EUR 14
Autostāvvieta – EUR 3

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mah, kamēr nav Tesla, tikmēr tas viss ir antikvariāts.

Draugiem Facebook Twitter Google+