×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Nedēļas nogalē Rēzeknē – teātru festivāls “Tiņanova rudens”

Foto: M. Sokolova / rezekne.lvFoto: M. Sokolova / rezekne.lv

No 17. līdz 19. oktobrim Rēzeknē pirmo reizi notiks starptautiskais teātru festivāls “Tiņanova rudens”, kas būs veltīts slavenā rēzeknieša, pasaulē zināmā rakstnieka, dzejnieka un literatūrzinātnieka Jurija Tiņanova 120 gadu jubilejai, liecina informācija portālā rezekne.lv.

Jurijs Tiņanovs (1894-1943) bija ebreju cilmes krievu rakstnieks, literatūrzinātnieks, izcils Puškina dzīves un daiļrades pētnieks. Ievērojamākais viņa darbs ir romāns “Puškins”, kas palika nepabeigts.

Festivālu organizē Rēzeknes teātris-studija “Joriks, un tā ietvaros tiks organizēts ne vien Starptautiskais teātru iestudējumu festivāls pēc Jurija Tiņanova laikabiedru darbiem, uz kuru ieradīsies teātru trupas no maskavas, Sanktpēterburgas un Čerepovecas, bet arī pārvietojama izstāde, kuru atklās 17. oktobrī Nacionālo biedrību kultūras nama foajē.

Pēc tam izstāde ceļos tālāk pa Latviju un aiz mūsu valsts robežām pa nozīmīgām vietām rakstnieka biogrāfijā.

Festivāla ietvaros tiks organizēts arī rakstnieka muzeja apmeklējums Rēzeknes 6. vidusskolā, ekskursija pa Tiņanova vietām, ziedu nolikšana pie Tiņanova pieminekļa. Plānots izdot arī Jurijam Tiņanovam veltītu bukletu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+