×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. februāris, 2017
Drukāt

Noslēpumainie taupītāji… “LA” nedēļas notikumu apskats (9)

Foto LETA/ Sutterstock/LA kolāžaFoto LETA/ Sutterstock/LA kolāža

Autori: Guntis Ščerbinskis, Ilze Kuzmina, Viesturs Sprūde, Ivars Bušmanis

Cilvēks. Nu varēs ceļot…

Valsts prezidenta kancelejas vadītāji tiek mainīti vēl biežāk nekā “Latvijas Pasta” priekšnieki. Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzaicināts, pagājušonedēļ šajā amatā sāka strādāt Arnis Salnājs (attēlā). Kopš valsts neatkarības atjaunošanas viņš pēc skaita ir jau desmitais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs.

Plašsaziņas līdzekļos jau parādījušies izbrīna pilni vērtējumi par šādu izvēli, jo nav ziņu, vai Salnājam piemīt tās īpašības, ko parasti gaida no Valsts prezidenta kancelejas vadītāja. Proti, tā ir Valsts prezidenta uzticības persona, viņam jābūt labam organizatoram, jāprot dibināt starptautiskus sakarus, jāpārzina politiskās aizkulises, diplomātija. Salnāja agrākā darba pieredze saistīta galvenokārt ar juridisko pakalpojumu sniegšanu.

Salnājs savu pēdējo darba vietu – “Latvijas Pasta” priekšnieka amatu – pameta 2016. gada aprīlī. Uzrunāts jaunajā amatā, tobrīd bija brīvs – oktobrī ģimenē sagaidījis otro bērnu Pēterīti un laimīgs dzīvojies pa māju.

Trīs gadu laikā, kad Salnājs vadīja pastu, uzņēmums beidzot strādājis ar peļņu – ne mazāk kā ar 1,7 miljoniem eiro gadā. To arī viņam toreizējais satiksmes ministrs Anrijs Matīss bija uzdevis: “Noskaidro, vai pasts vispār spēj strādāt ar peļņu!” Tomēr Valsts kontroles un žurnālistu uzmanību viņš pievērsa ne jau ar pasta iestādes pārveidi (ar jauno nodaļu konceptu, ar lielveikalu iekarošanu), bet gan ar dienesta auto neskaidro izmantošanu, mistisko konsultantu Jāni Gavaru un eksotiskiem ceļojumiem.

2014. gadā bija tālais brauciens uz Malaiziju, par kura ieguvumiem sabiedrībai neizdevās iegūt skaidras atbildes. Eiropas pasta priekšnieku asambleja 2015. gadā Kiprā tika pamanīta tikai tāpēc, ka Arnis bija paņēmis līdzi sievu Daci, bet viņš bija mācījies no iepriekšējām kļūdām. “Latvijas Pasts” bija apmaksājis tikai priekšnieka lidmašīnas biļeti, bet viesnīcu abiem un vēl pāris dienas klāt Salnāji nosedza no privātās kabatas, līdz ar to žurnālistiem jautājumu vairs nebija. Arī par asambleju – ne.

Pērn Satiksmes ministrijā mainījās politiskā vadība – no “Vienotības” pārraudzības tā nonāca ZZS ministra rokās. Kaut arī likuma pārkāpumus pastā neatrada, Uldis Augulis līdzšinējo vadības stilu nosauca par patvaļu un Salnājs aprīlī – mēnesi pirms līguma termiņa beigām – pratās.

Toties tagad braucienu organizēšana un piedalīšanās tajos ietilpst Valsts prezidenta kancelejas vadītāja pienākumos. Viņš jau ķēries pie prezidenta vizītes gatavošanas uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem februāra beigās.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Valstī prioritāte nav pensionāri, visi lauku pensionāri dārgi apmaksā nepieciešamos braucienus sabiedriskajā transportā, iebraucot savas valsts galvaspilsētā Rīgā. Tāpat visi lauki maksā par gāzi Rīgas apsildīšanai?????????????? Kādam vienmēr par kaut ko jāmaksā, diemžēl.

  2. Rīgas pensionāriem šos braucienus uzsauc strādājošie, pie tam, daudzi strādājošie saņem minimālo algu un dzīvo sliktāk par pensionāriem.
    Kamēr valstī prioritāte būs pensionāri – tā ir ļoti liela vēlētāju grupa – tikmēr ne Rīga, ne valsts neattīstīsies un ies “pa burbuli”. Prioritāte nav bērni, jo bērni nedrīkst piedalīties ne pašvaldību, ne Saeimas vēlēšanās.

  3. vecais kārumnieks koļa valle laikam katru dienu laiž uz vasarnīcu pie draudzenītes.

  4. Katru reizi braucot transportā var redzēt braucējus,kuri nav pensionāi,bet arī talonu nereģistrē.Dažreiz to ir daudz vairāk nekā pensionāru.Tas ir viens,bet otrs.Vai tiešām bezmaksas biļete ir vienīgais ,kas vajadzīgs Rīgai? Vairāk nekādu augstu sasniegumu nav??? Ir! Pirms tam bija Ziemssvētku pabalsti pensionāriem.Tagad 2 gadus nav Toties visiem ir celts īpašuma nodoklis.RNP pakalpojumu summas aug,bet pakalpojumi samazinas.Lietus līst aumaļām visu gadu un par to maksājam.Grūti uzskaitīt visus “LABOS” darbus,jo sanāktu liels raksts.

  5. Labs humorshovs!

  6. Ieviesīsim kārtību, ka turpmāk pensionāri sabiedriskajā transportā brauks tikai ar žurnalistu atļauju un viņu norādītajos maršrutos.

  7. Dārzkopis-maniaks Nikolajs Valle arī ziemā 3x nedēļā braucot uz mazdārziņu tērē Rīgas nodokļu maksātāju naudu.

Draugiem Facebook Twitter Google+