×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Neielaist sevī tumsas valdnieku


Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Iestājoties gada tumšākajam laikam, mums nav iespējams pavēlēt saulei spīdēt un ievām ziedēt, toties mūsu spēkos ir nepieļaut tumsas ienākšanu sevī, atvairīt grūtsirdīgas domas un rast uzmundrinājumu, neraugoties uz pelēkajām dienām un agri melnējošiem vakariem. 


 

Patlaban daudzi aizrāvušies ar spriedelējumiem par pasaules galu, tāpēc slīgst pārdomās, ka nekam vairs nav jēgas. Dziednieki un gaišreģi, kurus aptaujāju, gan apgalvoja, ka viņiem šāda informācija no kosmosa nav nākusi, tā ka, visticamāk, būs vien jādzīvo tālāk un jāmēģina to darīt pēc iespējas gaišāk, vairāk priecājoties par dzīvi. Kā rast un uzturēt enerģiju šajā tumšajā gadalaikā, ko darīt, ko ēst un dzert, kādas domas domāt, par to visu arī vaicāju dziedniekiem.

 

Attīrošie skaliņi

Dziedniece Silvija Zobens uzskata, ka šis ir piemērotākais brīdis, lai enerģētiski tīrītu māju, jo tad arī mājas saimnieki labāk jutīsies. Šim rituālam nepieciešami divi koka skali. Labajā rokā jātur degošs, kreisajā nedegošs skals un ar tiem jāizstaigā māja pulksteņa rādītāja virzienā. Lai būtu spēcīgāka iedarbība, ar degošo skalu mājokļa stūros pārmet krustu, jo tieši šajās vietās koncentrējas negatīvā enerģija.

Dziedniece iesaka līdz Ziemassvētkiem ienest mājās pīlādža zaru, un svarīgi to darīt ar galotni pa priekšu. Pīlādzis izgaiņā melnās enerģijas, kas mājās sakrājušās ģimenes strīdu laikā, radot nesaskaņas un smaguma sajūtu.

Dodoties uz baznīcu vai citu garīgu pasākumu, vajadzētu paņemt līdzi mazu prievīti un atceļā to piesiet pie kāda tilta, lai vedinātu projām visu ļauno.

 

Lūgt mīlestību

– Domu forma strādā spēcīgāk nekā fiziskā, tāpēc vajadzētu palūgt Dieviņu. Enerģija nāk no mīlestības, tāpēc arī jāpalūdz mīlestība. Kāpēc mazi bērni ir laimīgi? Tālab, ka viņos daudz mīlestības un viņi līdz ar to ir pārpilni ar enerģiju. Mazais piespiežas klāt, sakot, omīt, es tevi mīlu! Lielisks enerģijas devējs ir ūdens, kas piepilda šūnas ar enerģiju. Ūdens taču spēj ražot pat elektrību. Tas jādzer lēnām, pa malciņam, ieliekot savu labo domu spēku. Enerģijas lādiņu sniedz arī seksuālas attiecības ar mīļoto partneri, un garie vakari šai nodarbei ir tieši kā radīti, – uzskata dziedniece, bioenerģētiķe Biruta Fedotova.

 

Smaržas un krāsas

Tumsas radīto drūmumu palīdz aizgaiņāt smaržīgās piparmētru, upeņu un citas lapu tējas, kas tīkamas ožai. Tumšās krāsas drēbes šajā laikā jānovieto skapja tālākajā plauktā, to vietā izvēloties košākas un gaišākas krāsas apģērbu. Tādu padomu sniedz dziedniece Vija Putna un piebilst: – Svarīgi ir nepalikt mājās četrās sienās, bet gan pēc iespējas vairāk kustēties, iet sabiedrībā. Cilvēki bieži atrunājas, ka slinkums kaut kur iet, bet, kad iesāk to darīt, tad saprot, kā uzlabojas oma. Pašas no sevis labās sajūtas nerodas, vajag tās piesaistīt. Taču, tiekoties ar citiem, nevajadzētu pārspriest negatīvos iespaidus un slimības, jo sevis žēlošana ir lipīga.

 

Netaupīt elektrību

– Laime ir rodama iekšpusē, tāpēc katram jāpievēršas sev un savējiem, nevis jāmeklē tā pasaulē. Lai nekrātos dusmas, nīgrums, jārod, par ko priecāties. Šajā laikā liela nozīme ir gaismai, tāpēc nebūtu īstais brīdis taupīt elektrību. Vēl labāk, ja mājokli var izrotāt ar krāsainām Ziemassvētku lampiņām. Vakaros gaismu var gūt arī no labām grāmatām. Savstarpējās attiecībās kļūstam aizvien paviršāki, izpaliek ģimeniskā kopābūšana un sarunas, bet garos vakarus varētu pārvērst par vakarēšanām, kad uzspēlēt domino vai kārtis. Zinu ģimenes, kas veic kopīgus iknedēļas pirts rituālus. Tas sniedz tādu jautrību, ja bērns var nopērt mammu vai pamasēt tēvu ar sniegu, – ieteic dziednieks Juris Kraucis.

 

Uzmundrinošais eliksīrs

Pirtniece un dziedniece Gita Balode skaidro, ka sievietēm mundrumu sniedz pēršanās ar liepu slotiņām un vēl labāk, ja tām ir klāt arī ziediņi. Vīriešiem atbilstošākās ir ozolu slotiņas, bet bērzs der abiem dzimumiem.

– Pirts laikā ieteicams par ķermeņa skurbi izmantot sāli, jo tas ne tikai attīra poras, bet arī noņem slikto enerģiju. Uz jutekļiem iedarbojas caur redzi, tālab šajā laikā vajadzētu uzturā vairāk lietot krāsainus ēdienus, kā arī tos pasniegt krāsainos šķīvjos. Košas krāsas priecē dvēseli.

Mundrumu sniedz eliksīrs, kas pagatavots vienādās daļās no dzērvenēm, ķiplokiem un medus. Pietiek ik rītu ar vienu karoti, lai sajustu enerģijas pieplūdumu. Tikpat svarīgas kā fiziskās kustības ir arī prāta izkustināšana.

Ieteiktu pierakstīt savus domu graudus vai ķerties pie dzīves grāmatas rakstīšanas. Mans tēvs rakstīja dzejoļus, bet pēc viņa aiziešanas mūžībā es pārmantoju šīs spējas un tagad man tapusi grāmatiņa, kas jau nodota salikšanā. Mums katram ir pieskāries Dievs, dāvājot kādas radošas spējas.

 

Dziedējošās sveces

Dziedniece Vita Cipruse stāsta par sveču dziedinošo spēku, kā tās jāattīra un jāiesvēta, lai zustu negatīvās enerģijas un pastiprinātu krāsas iedarbību. Sveces attīra ar eļļas palīdzību, tā var būt olīveļļa vai dažādas aromātiskās eļļas. Sveci iesmērē vienā virzienā – no apakšas uz augšu līdz pat deglim. Lai svecīti iesvētītu, izmanto lūgšanu, kas sirdij tuvāka, vai arī Tēvreizi. Aizdedzinot sveci, jāiztēlojas, ka radāt gaismu tur, kur tās nekad nav bijis, un raidāt siltumu un veselību tur, kur tā nepieciešama. Šāda domu forma jau pati par sevi ir dziedinoša. Lai attīrītu ne tikai garu, bet arī miesu, Vita iesaka izmantot infrasarkano pirti, kā iespaidā uzlabojas orgānu apgāde ar skābekli, paātrinās vielmaiņa, kas savukārt stiprina imunitāti. Svīšanas process ķermenim tīkamā temperatūrā garantē ādas attīrīšanos un atjaunošanos.

 

Ne vienmēr jāspīd saulei

– Jo tīrāka dvēsele, jo vairāk deguns augšā un nav laika domāt par melnumiem. Nav jau vienmēr jāspīd saulei, lai labi justos. Cilvēks sastrādā negatīvas emocijas ar dusmām, skaudību un citiem grēciņiem, kas viņam nobloķē gaismu. Mēs neesam atkarīgi no debesu spīdekļa saules, bet gan no savas iekšējās enerģijas. Tā mazinās, pašiem sev uzkraujot dažādus slogus un netiekot no tiem vaļā. Ja nomirst kāds tuvinieks, ir bēdīgi, bet nedrīkst uzskatīt, ka dzīvei vairs nav jēgas, mirušās dvēseles ir jāatlaiž.

Cits sev uzkrauj slogu, lamājot politiķus vai raizējoties par finansēm. Ja dzīvosi tīri, Dievs vai kosmiskie spēki dos to, ko esi pelnījis. Reizēm paši ļaujam, ka citi enerģētiski piesārņo mūsu vidi.

Vecie, viedie ļaudis uzskatīja, ka nevajag ļaut viesiem sēdēt laulības gultā, jo tas var slikti ietekmēt laulātā pāra attiecības. Garīgi attīrīties iespējams, no sirds nožēlojot grēkus un, lai to darītu, nav obligāti jāiet uz baznīcu, – uzskata dziedniece Sandra Viļumsone.

 

Labestības kopšana sevī

Senie latvieši visu slikto iecirta bluķī, ko pēc tam sadedzināja. Ārste un dziedniece Dzintra Bankova iesaka negācijas uzrakstīt uz papīra, ko pēc tam sadedzina.

– Patlaban ir vistumšākais gadalaiks un visi ilgojas pēc gaismas atgriešanās. Gaidot Ziemassvētkus, iztīrām fizisko telpu un tāpat vajadzētu tīrīt savu garīgo pasauli, domājot, ko varam mainīt sevī. Pasauli nevaram izmainīt, varam mainīties tikai paši. Ja izdarām labu darbu, piemēram, palīdzam kādam grūtdienim, tad grūtsirdība pārvēršas labsajūtā. Es nedomāju tikai gada nogalē rīkotās labdarības akcijas, bet gan dvēseliskās labestības kopšanu, kas sniedz gaismu pašam un apkārtējiem. Var uzņemties pieskatīt radu bērnu vai arī izvest pastaigā kaimiņu suni. Mēs esam baltu tauta, un tautasdziesmās ir teikts – balta dvēselīte, māmuliņa, pasaulīte, tāpēc mums nav jāsēž tumšā kaktiņā. Ja arī patlaban pēcpusdienā jau ir melna tumsa laukā, varam vizualizēt gaismu ar košu gultas veļu, naktskreklu, sarkanām zeķītēm kājās. Tie ir sīkumi, kas dod prieku. Vakaros varētu padomāt par dienas notikumiem, kas dāvājuši patīkamas emocijas, lai arī tas bijis vien garāmgājēja smaids. Reizēm grūti saskatīt ko labu, bet lai prāts kļūst par mūsu karaļvalsti un mēs katrs par karali.

 

 

Ziemas saulgriežu zīme zumzum004

– Ziemā mūsu platuma grādos saulītes ir maz, koki un akmeņi snauž, tāpēc arī dabā pamaz enerģijas. Izņēmums ir tikai ziemas saulgrieži, kad zeme uz brīdi saņems enerģijas pieplūdumu. Šo enerģiju palīdz koncentrēt ziemas saulgriežu zīme (attēlā). Zīmē atainotie kvadrāti simbolizē četrus gadalaikus, un tā iedarbojas ziemas saulgriežu laikā – no 22. līdz 25. decembrim. Katrs pats to var uzzīmēt un šo saulgriežu enerģijas zīmi palikt, teiksim, zem ēdiena trauka, padomājot par kādu vēlēšanos. Taču, lai vēlēšanās piepildītos, nepieciešama enerģija un domu spēks. Tā gluži nav, ka ziemā visa daba iemigusi, izņēmums ir skuju koki, tādēļ egļu vai priežu mežā iespējams enerģētiski uzlādēties. Enerģētiku sakārtot palīdz arī elpošanas vingrinājumi, ko var veikt, pastaigājoties pa mežu, – domās ieelpojam enerģiju un lēnām to izelpojam caur galvas vidu, pa pieres daļu laukā. Tādējādi arī attīroties no negatīvā piesārņojuma. Enerģiju noēd slimības, nespēja distancēties no negatīvām enerģijām, kaitīgie ieradumi. Pastāv arī nevēlamais energoinformatīvais lauks, ko tautā mēdz dēvēt par kaitējumu, taču tas ne vienmēr ir galvenais cēlonis. Tāpēc pirmais solis – censties sevi sakārtot un uzņemt dabas enerģijas, – iesaka dziednieks Viktors Kocēns.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+