Uncategorized

Nemateriālā kultūras mantojuma meistari dalīsies pieredzē 16

foto – Leta

Nemateriālā kultūras mantojuma meistari – tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieki, stāstnieki, teicēji, muzikanti un citu tradicionālo prasmju zinātāji – vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā no 4. līdz 7. aprīlim dalīsies savās prasmēs un zināšanās ar mācekļiem un citiem interesentiem pasākumā “Satiec savu meistaru!”, aģentūrai BNS pavēstīja dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Pasākums “Satiec savu meistaru!” notiek saistībā ar šīs vasaras dziesmu un deju svētkiem. Tajā plānotas meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, paraugdemonstrējumi un koncerti.

Meistarus varēs satikt darbnīcās, studijās, muzejos, skolās, kultūras centros, bibliotēkās un viņu dzīvesvietās, kur būs iespējams izzināt tradīcijas, kas saistītas ar dabu un visumu, kā arī iemācīties praktiskas lietas.

Pasākums “Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā iesāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas pagājušajā gadā tika iekļauts Eiropas projektā “Eiropas amatu prasmju dienas”. Šajā laikā arī citur Eiropā – Francijā, Spānijā, Itālijā un citās valstīs – meistari aicina apgūt senās prasmes un zinības. Šogad pasākums “Satiec savu meistaru!” ir plānots kā vēstnesis Radošās darbības nedēļai “radi!2013”, kas Latvijā notiks no 22. līdz 28. aprīlim.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs ir izdevis DVD “Satiec savu meistaru!”, kurā redzams, kā pērnā gada pasākumā seši amata meistari dalās ar savām prasmēm. Šie DVD pieejami lielākajās “Latvijas Pasta” nodaļās un grāmatnīcās.

LA.lv