×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. augusts, 2014
Drukāt

Nepālā milzīgs zemes nogruvums nosprosto upi (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēc milzīgā zemes nogruvuma Nepālā, kas 2.augustā nosprostoja Sunkoši upi, Indijas ziemeļaustrumos plūdu draudu dēļ mājas pametuši vismaz 34 000 cilvēku, svētdien paziņojušas amatpersonas.

Pašā Nepālā šī nelaime prasījusi vismaz deviņu cilvēku dzīvības, bet vēl vairāk nekā 100 cilvēki tiek uzskatīti par pazudušiem un glābēji vairs necer, ka kādu no viņiem izdosies atrast dzīvu. Reģionā izsludināts ārkārtējais stāvoklis.

Dubļi aprakuši aptuveni 20 mājas, kad vesels kalns ieslīdējis upē, appludinot tuvējo apdzīvoto vietu. Upi nosprosto 100 metrus augsta dubļu siena, un armija izmantojusi sprāgstvielas, lai daļu no tās sagrautu. Varas iestādes cer, ka kontrolēta spridzināšana palīdzēs izvairīties no daudz plašāka mēroga postažas, ja dubļu siena pēkšņi sabruktu.

Lejup pa straumi Indijas Bihāras štatā, kur šī upe tiek dēvēta par Kosi, jau jūtama ūdens līmeņa celšanās. Varas iestādes izsludinājušas plūdu trauksmi un visvairāk apdraudēto ciemu iedzīvotājus jau pārvietojušas uz 84 patvēruma nometnēm.

Kā lēš amatpersonas, ja dubļu valnis pēkšņi tiktu pārrauts, milzīgas ūdens masas varētu applūdināt simtiem Bihāras ciemu ar aptuveni 425 000 iedzīvotājiem.

Raidsabiedrība NDTV vēsta, ka tādā gadījumā pār upes ieleju varētu gāzties desmit metrus augsta ūdens siena.

Mobilizēti aptuveni 800 ārkārtējo situāciju dienestu darbinieki, paredzot evakuēt arī pārējos apdraudētos ciemus. Palīdzības operācijās gatava iesaistīties arī armija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Runājot skaidrākā valodā, tā dubļu siena tiks pārrauta tad, kad sakrāsies liels ūdens daudzums pirms sienas un tā vairs nespēs to turēt. Tad tas viss ūdens kopā ar dubļiem uzreiz plūdīs ielejā un noskalos uz sava ceļa visu. Vienīgais glābiņš pēc iespējas ātrāk uzspridzināt, iespējams, izmantojot aviāciju. Līdzīga situācija ir bijusi Zeravšānā un Medeo.

Draugiem Facebook Twitter Google+