Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
18. jūnijs, 2015
Drukāt

NEPLP locekļa amatā ieceļ Daci Ķezberi

Foto - LETAFoto - LETA

Dace Ķezbere

Saeima ceturtdien, 16. jūnijā, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amatā iecēla Daci Ķezberi, informēja Saeimas Preses dienests.

Ķezbere ir SIA “M.L. Grupa” valdes locekle, un viņu kā kandidāti vakantajam NEPLP locekļa amatam pieteica Jūrmalas vēstures un mākslas biedrība. Pretendentei ir žurnālistes izglītība, un viņa jau iepriekš bijusi NEPLP locekle.

Par lēmumprojektu atbildīgās Saeimas Cilvēktiesību komisijas deputāti iepriekš uzklausīja piecus kandidātus, ko vakantajam NEPLP locekļa amatam bija izvirzījušas plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes un cilvēktiesību jomas sabiedriskās organizācijas.

Aģentūra LETA atgādina, ka 2003. gadā KNAB konstatēja – toreizējā Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekle Ķezbere ir pārkāpusi likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā,” jo ieņēmusi arī Jūrmalas domes deputāta amatu, par ko jau ir saukta pie administratīvās atbildības un sodīta ar naudas sodu.

Lai arī Ķezbere vērsās Jūrmalas tiesā, sūdzība tika noraidīta kā nepamatota un KNAB lēmums atstāts spēkā negrozīts.

Bez Ķezberes šim amatam bija pieteiktas vēl četras kandidatūras: žurnāla “Bilance” galvenais redaktors Guntis Rozenbergs, AS “Lauku Avīze” izdevniecības projektu vadītāja, literārā redaktore, žurnāliste Eva Mārtuža, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks, kultūras ministres padomnieks sabiedrības integrācijas un mediju politikas jautājumos Mārtiņš Kaprāns, kā arī Komunikoloģisko pētījumu centra valdes loceklis, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas lektors Aleksandrs Mirlins.

NEPLP locekli amatā pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ierosinājuma uz pieciem gadiem apstiprina Saeima.

Šī gada aprīlī Saeima no NEPLP locekļa amata atbrīvoja Gintu Grūbi, kurš bija iesniedzis atlūgumu.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (34)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (7)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+