×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

Neprātīgā nakts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ne īpaši priecīgs liktenis piemeklēja filmu, kurā galvenās lomas atveido Patriks Vilsons, Džesika Alba un Kriss Pains – viņa vārdu gan titros nevar atrast. “Nakts braucējs” nevis nonāca kinoteātros, kā bija ieplānots, bet uz pusgadu pazuda kinostudijas plauktā, lai savu skatītāju ASV atrastu, pateicoties dažādām filmu skatīšanās iespējām internetā un televīzijā.

Patrikam Vilsonam reiz solīja spožu karjeru, taču klucīši salikās nepareizā kārtībā un, šķiet, viņam uz mūžiem nāksies samierināties ar izbrāķēta smukulīša lomu, kurš vēl joprojām ļoti cenšas izlauzties. Tieši tāpat cenšas viņa varonis trillerī/komēdijā “Nakts braucējs” – limuzīna šoferis Kevins, kura dzīvē iestājusies melnā strīpa, beidzot ķeras klāt diezgan drošai iespējai tikt vaļā no parādiem un, iespējams, sākt lielisku dzīvi, taču pat ļaunākajos murgos viņš diezin vai ir nosapņojis, par kādu haosu var pārvērsties viena it kā necila diena.

Džo Karnahans ir gana ražīgs amerikāņu neatkarīgā kino un televīzijas režisors, kuru saulītē izcēla “A komanda” ar A klases sastāvu, taču līdz lielo studiju īpašnieku uzticībai viņš vēl nav uzkalpojies, turklāt arī “Nakts braucējs” diezin vai tādu iespēju nodrošinās, kaut arī šī asiņainā un lamu vārdiem piebērtā komēdija varēja kļūt par izklaides gabalu ar pievienoto vērtību, ja par tādu var uzskatīt centienus sarkastiskā manierē aplūkot Holivudas hierarhiju un dubulto morāli. To akcentē arī epizodiskajās lomās nofilmētie aktieri Deivids Haselhofs un Rejs Liota, kuri nekaunas pasmieties par pašu karjerām. Taču trillera elementi ar pakaļdzīšanos, policiju un paredzamu izskaidrošanos “Nakts braucējam” liek spiest gāzi grīdā, lai, dziedējot lauzto sirdi, turpinātu brūcēs kaisīt sāli un regulāri saprast, ka smadzeņu pods ir krietni pārkarsis, tā dodot iespēju uzmācīgām un nelabu pareģojošām halucinācijām. Un arīdzan salīdzinājumiem ar līdzīgām filmām, kas dažādu iemeslu dēļ nonākušas uz lielā ekrāna un pat iekļāvušās žanra jauno noteikumu rokasgrāmatā.

UZZIŅA:

“Nakts braucējs”/”Stretch”

ASV, 2014.

Režisors: Džo Karnahans

Lomās: Patriks Vilsons, Džesika Alba, Kriss Pains, Eds Helmss, Džeimss Bedžs Deils, Bruklina Dekere, Deivids Haselhofs, Rejs Liota

No 19. jūnija “Kino Citadele”, “Cinamon”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+