Latvijā
Kriminālziņas

Nesāks kriminālprocesu par e-veselības projekta ieviešanu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra atstājusi spēkā Valsts policijas lēmumu nesākt kriminālprocesu par e-veselības projekta ieviešanu.

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrā tika veikta minētā materiāla pārbaude un policijas lēmums tika atstāts spēkā, aģentūrai LETA atzina prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Jau ziņots, ka Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, izskatot Veselības ministrijas 2017.gada aprīļa iesniegumu, dienesta pārbaudes materiālus un materiālus, kas iegūti pārbaudes gaitā, 2017.gada septembrī pieņēma lēmumu atteikties sākt kriminālprocesu.

Šāds lēmums tika pieņemts, jo policija nesaskatīja noziedzīga nodarījuma sastāvu.

Veselības ministrija lēmumu nebija pārsūdzējusi, taču Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrā pēc virsprokurora iniciatīvas notika minētā lēmuma likumības un tiesiskuma pārbaude.

Veselības ministrija 2017.gada marta beigās pabeidza dienesta pārbaudi saistībā ar e-veselības projekta ieviešanu, nosaucot virkni personu, kas kādā konkrētā brīdī bijušas atbildīgās par projekta īstenošanu, tostarp tika nosaukti bijušie Nacionālā veselības dienesta (NVD) vadītāji Māris Taube un Daina Mūrmane-Umbraško. Tāpat toreiz tika norādīts uz nepilnīgu SIA “Lattelecom Technology” darbu.

Komisijas ieskatā, par atbildīgajiem bija uzskatāmi NVD direktors un dienesta attiecīgā departamenta vadītāji, kā arī iepriekšējo finansējuma saņēmēju institūciju vadītāji un to projektu vadības vienību vadītāji.

Neviena no iepriekš ziņojumā nosauktajām personām vairs nav atbildīga par projektu.
Saistītie raksti

No 2018.gada 1.janvāra Latvijā sākta obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana, kas paredzēja, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite notiks tikai elektroniski. Sistēmas ieviešana ik pa laikam izpelnās plašu kritiku no pacientiem un mediķiem.

Turklāt 16.janvārī Nacionālā veselības dienesta (NVD) informācijas sistēmai un e-veselībai notika uzbrukums, kā rezultātā sistēmas darbs uz pāris stundām vispār tika apturēts. Uzbrukums NVD informācijas sistēmai, tostarp e-veselībai, bija plānots un notika vienlaicīgi no vairāk nekā 20 valstīm, vai vismaz datorsistēmām, kas uzdodas nākam no tādām, pauda atbildīgās veselības nozares amatpersonas.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Sēlijas pašvaldības apspriež sava novada izveidi
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Līdz ar novadu reformu plāno noteikt minimālo audzēkņu skaitu skolās 1
3 stundas
Barbara Ālīte
Latvijā
Jelgavā plāno būvēt jaunu tiltu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Cienīgtēvs neatzīst grēku: par cilvēka sabraukšanu uz apsūdzēto sola nonācis mācītājs 1
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 8
4 stundas
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
2 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
32 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Bīstama gājēju pāreja Jūrmalā! Gada laikā notriekts jau otrais bērns
47 minūtes