×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. jūnijs, 2012
Drukāt

Netic milzīgajam reibušo velosipēdistu skaitam

Foto - LETAFoto - LETA

Aizvadītajās četrās pirmssvētku un svētku dienās policija aizturējusi 210 iereibušus velosipēdistus, kas atkal atdzīvinājis diskusiju par caurumiem likumos, kas piedzērušiem automašīnu šoferiem ļauj izvairīties no atbildības, trešdien raksta “Neatkarīgā”.

Avīze atsaucas uz komentāriem sociālajā tīklā internetā, kas liecina, ka nav ticības milzīgajam reibušo velosipēdistu skaitam.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par velosipēda un mopēda vadīšanu dzērumā sods ir tikai no 30 līdz 120 latiem, bet, braucot dzērumā ar automašīnu, mazākais sods ir 300 latu, vainīgajam uz gadu tiek atņemtas autovadītāja tiesības un, ja alkohola daudzums izelpā vai asinīs pārsniedz vienu promili, administratīvais arests līdz 15 diennaktīm.

Bijušais Saeimas deputāts Kārlis Šadurskis (“Vienotība”), kas iepriekš aktualizējis šo jautājumu, joprojām ir pārliecināts, ka, pielīdzinot dzērušiem velosipēdistiem paredzētos sodus tiem, kas piemērojami piedzērušiem autovadītājiem, dzērušu velosipēdistu skaits uz ceļiem samazināsies.

Laikraksts vēsta, ka politiķis uzskata, ka Iekšlietu vai Tieslietu ministrijai vajadzētu pievērsties šai problēmai. Viņš uzskata, ka dzērušam velosipēdistam varētu piemērot arī arestu, noņemt autovadītāja apliecību vai arī liegt cilvēkam, kuram nav autovadītāja apliecības, noteiktu laiku to iegūt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+