Latvijā
Novados

Nīcā gāzes sprādzienā cietušajiem nebūs jāmaksā īre1

Ekrānuzņēmums no “Kurzemes TV” video.

Nīcas novada dome saņēmusi sprādzienā un ugunsgrēkā cietušās ēkas Skolas ielā 1 būvekspertīzes atzinumu un kontroltāmi. Pašvaldība plāno māju atjaunot līdz šā gada novembrim, stāsta Komunālās nodaļas vadītājs Aigars Veiss, tā informēja protāls “liepajniekiem.lv”

“Tāmes esam saņēmuši. Par summām nerunāsim, jo būs iepirkums. Tāpēc tas pašlaik ir komercnoslēpums, varbūt mēs varam par mazāku naudu,” saka Veiss. Būves ekspertu slēdzienā teikts, ka ēkas nesošās konstrukcijas ir neatgriezeniski bojātas un ēkas ekspluatācija dzīvokļos Nr. 6., 7., 8., 10., 11. un kāpņu telpā nav pieļaujama.

Ir jāatjauno nesošās ārsienas, 2. stāva pārsegums, iekšsienas, grīdas konstrukcija, kanalizācijas un ūdens stāvvadi, elektroinstalācija, logi un durvis, fasādes siltinājums un apdare, jāveic iekštelpu apdares darbi. Remonta pabeigšana būs atkarīga no tā, kā ies ar iepirkumu un apdrošinātājiem, “Kurzemes vārdam” atzīst Komunālās nodaļas vadītājs.

Saistītie raksti

Nīcas novada dome apstiprinājusi lēmumprojektu par cietušās mājas iedzīvotāju, kuri nevar uzturēties savā mājoklī, izmitināšanu četrās adresēs pagaidu dzīvojamajās telpās. Ar šo domes lēmumu no 18. februāra līdz avārijas seku likvidēšanai šiem iedzīvotājiem arī tiek atcelti komunālie maksājumi par mitekli, kuru nevar izmantot.

Jau vēstīts, ka šā gada 18. februārī divstāvu ēkā Nīcā izcēlās ugunsgrēks. Pēc gāzes balona eksplozijas dzīvoklī māja tika stipri bojāta. Cieta trīs cilvēki. Ēka ir apdrošināts pašvaldības īpašums.

LA.lv