Latvijā
Novados

Tūkstošiem lietu par iebraukšanu Jūrmalā bez maksas liek policijai atvērt jaunu nodaļu4

Foto – Ieva Čīka/LETA

Pagājušajā gadā Jūrmalā, nesamaksājot divus eiro par vienreizējo caurlaidi, iebrauca tūkstošiem autovadītāju. Pašvaldības policijai, lai tiktu galā ar lielo darba apjomu, noformējot pārkāpumu protokolus, nācies izveidot pat jaunu nodaļu. Tikmēr autovadītāji piemērotos sodus maksā kūtri – to paveicis vien katrs desmitais pārkāpējs, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas sešos”.

“Lielākā daļa meklē attaisnojumus – tas uz viņiem neattiecas, caurlaidi nevajadzēja pirkt. Bet izskatot lietu, var saprast, kuram ir taisnība. Pirms tam pārkāpējs nezina, kādi dati mums ir pieejami, bet, kad parādām, ka ir fiksēts, visbiežāk sarunas tēma mainās,” stāsta Jūrmalas Pašvaldības policijas Administratīvās nodaļas priekšnieks Ēriks Ločmelis.

No aprīļa līdz septembra beigām, kad tiek iekasēta maksa par iebraukšanu Jūrmalā, bez vienreizējās caurlaides dienā braukuši vismaz 100 autovadītāji. Policijā darba apjoms ir tik liels, ka decembrī bija spiesti pieņemt darbā jaunus astoņus darbiniekus un vērt vaļā nodaļu, kas nodarbojas tikai ar šo pārkāpumu izskatīšanu. Šobrīd jau noformēti 17 000 protokolu. Sods par vienu iebraukšanu bez caurlaides ir 50 eiro.

Rīdzinieks, kurš vēlējās palikt anonīms, sodu par sešām iebraukšanas reizēm bez vienreizējās caurlaides plāno apmaksāt. Viņš nesaprot tikai vienu, ja pārkāpums ir izdarīts pērn vasarā, kāpēc par to viņš uzzina tikai pēc pusgada. Kā skaidro Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks, Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka lietu var sākt sešu mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas brīža. “Pārkāpēju skaits šokē. Tieši tāpēc mūsu resurss neatļauj otrā dienā aprīļa sākumā to darīt. Vienā dienā pārkāpēju skaits bija pat pāri tūkstotim,” saka Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns.

Ir autovadītāji, kuri mēģinājuši iebraukt kūrortpilsētā, nesamaksājot 50, 60 un pat 70 reižu. Tātad sodos būs jāsamaksā divus, trīs un pat četrus tūkstošus eiro. Šobrīd no uzliktajiem sodiem samaksāti ir tikai 11%. Katrs ceturtais apstrīd šo lēmumu Jūrmalas pašvaldības policijas priekšniekam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
“Ikvienam ir jāzina sava loma sabiedrības organismā.” NMPD vadītāja par visaptverošo valsts aizsardzību
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pēc ieceļošanas Latvijā vairs nebūs jādodas 14 dienu pašizolācijā. Kuras valstis ir drošas?
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts atbalsts Covid-19 krīzes pārvarēšanai sasniedzis 2,1 miljardu eiro. Ministrijām pārdalīs 600 miljonus eiro
8 stundas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 4
3 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
2 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
7 stundas