Pasaulē
Eiropa

No amata algas skandāla dēļ atkāpies Briseles mērs 16

Foto-REUTERS

No amata atkāpies Briseles mērs Ivans Majērs, reaģējot uz atklātībā nākušo informāciju, ka viņš saņēmis algu no bezpajumtnieku aprūpei domātas bezpeļņas organizācijas, paziņojis viņa kabinets.

Sociālists Majērs, kurš Beļģijas galvaspilsētas mēra amatā atradās kopš 2013.gada, pērn saņēmis 18 900 eiro no organizācijas “Samusocial”, kas sniedz palīdzību bezpajumtniekiem, pavēstījusi sabiedriskā raidorganizācija RTBF.

Gandrīz viss “Samusocial” finansējums nāk no sabiedriskajiem līdzekļiem, bet tās juridiskais statuss liedz vēlētām amatpersonām pārraudzīt tās vadību.

Majērs ceturtdienas vakarā sapulcējis partijas biedrus, lai paziņotu par atkāpšanos, viņa kabineta loceklis pavēstīja aģentūrai AFP, plašākas ziņas nesniedzot.

Pēc tam bija paredzētas sarunas, lai izraudzītu Majēra pēcteci, vēsta vietējie mediji.
Vēl ceturtdien Beļģijas laikrakstā “Le Soir” publicētā intervijā Majērs noliedza, ka būtu darījis ko nepiedienīgu.

“Es strādāju sabiedrības labā. Es neesmu labdarības organizācijā, bet profesionālajā sfērā. Vai tādēļ būtu nopelnīta zināma atlīdzība? Es domāju, ka jā,” uzsvēra Majērs.

“Pēc nodokļiem es [no “Samusocial”] saņēmu 700 eiro mēnesī. Tam bija un joprojām ir pamatojums, kad paskatās uz visu, kas tika sasniegts,” viņš piebilda.

Skandāls sākās pēc tam, kad opozīcijas politiķis atklāja, ka “Samusocial” saviem vadītājiem maksā 60 000 eiro gadā.

LA.lv