Pasaulē
Citur

No applūdušās alas Taizemē izglābti visi cilvēki1

Foto Reuters/Scanpix/LETA

No applūdušās alas Taizemē otrdien izglābti visi divpadsmit zēni un viņu futbola treneris, kas bija iesprostoti pazemē kopš 23.jūnija, otrdien sociālajā tīklā “Facebook” paziņojusi Taizemes jūras spēku īpašo uzdevumu vienība.

“Visi ir drošībā,” teikts ierakstā. Norādīts arī, ka vēl tiek gaidīti atgriežamies četri nirēji, kas bija alā kopā ar zēniem.

Divpadsmit zēni un viņu futbola treneris tika iesprostoti pazemē, kad bija devušies ekskursijā uz alu pie Mēsāi, Čiangrajas provincē. Tobrīd ala bija sausa, taču sākās stipras lietusgāzes, kas applūdināja ieeju alā.

Taču viņiem izdevās patverties gaisa kabatā aptuveni četrus kilometrus no ieejas. Tur viņus desmit dienas vēlāk atrada britu ūdenslīdēji.

Piedaloties ārvalstu un pašmāju ūdenslīdējiem, svētdien tika izglābti četri zēni, pirmdien vēl četri, bet otrdien – visi atlikušie.

Kā otrdienas rītā norādījis Taizemes Sabiedrības veselības ministrijas pārstāvis, pirmo astoņu izglābto zēnu fiziskais un psihiskais stāvoklis ir labs, bet viņiem vēl būs jāpaliek mediķu aprūpē karantīnas režīmā, lai pārliecinātos, ka alā viņi nav ieguvuši kādas infekcijas.

Izglābtajiem nākas nēsāt saulesbrilles, lai viņu acis pēc ilgās uzturēšanās pazemē pamazām atkal pierastu pie dienasgaismas.

Galerijas nosaukums
LA.lv