Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
27. marts, 2015
Drukāt

No dzejnieces Astrīdes Ivaskas atvadīsies 2. aprīlī Rīgas Latviešu biedrībā

Foto: LETAFoto: LETA

Atvadīšanās no dzejnieces un atdzejotājas Astrīdes Ivaskas notiks 2. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Jānis Jurkāns.

Atvadīties no dzejnieces būs iespējams laikā no plkst. 12 līdz 14.30 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē.

Pēc tam dzejniece tiks kremēta, pelni tiks apglabāti ģimenes kapos Kuldīgā.

Jurkāns sacīja, ka sanestie ziedi pēc atvadīšanās tiks nogādāti pie Brīvības pieminekļa.

Kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde aģentūrai BNS teica, ka Kultūras ministrija plāno segt daļu bēru izdevumu.

Jau vēstīts, ka Ivaska mūžībā aizgāja 24. martā.

Ivaska dzimusi 1926.gadā Rīgā, 1944. gadā emigrējusi uz Vāciju. Viņa studējusi Mārburgas universitātē romāņu, ģermāņu un slāvu valodas (1946–1949). 1949.gadā viņa apprecējusies ar igauņu dzejnieku un literatūrzinātnieku Ivaru Ivasku un pārcēlusies uz ASV. Ivaska bijusi bibliotekāre Minesotas universitātes Mākslas nodaļā, mācījusi krievu un vācu valodu Sv. Olafa koledžā Minesotā un Oklahomas universitātē. No 1991. līdz 2001.gadam viņa dzīvojusi Fauntinstaunā, Īrijā, pēc tam Rīgā.

Dzeju Ivaska publicēja kopš 1959. gada. Viņa publicējusi arī recenzijas un apceres par latviešu un cittautu literatūru.

Kopš 1993. gada Ivaska bijusi Latvijas Rakstnieku savienības biedre. 2001. gadā viņa saņēmusi IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Turaidas Roze - bez asinīm afišā28. septembrī notiks Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas pirmā pirmizrāde. Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm".
Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejāNo ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+