Ekonomika
Bizness

No nākamā gada maksa par elektrību nedaudz samazināsies0

Foto – Shutterstock

Sadales sistēmas operators AS “Sadales tīkls” iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) projektu diferencēto sadales pakalpojumu tarifu mainīgās komponentes samazināšanai par vidēji 8%, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

Mazāks sadales tarifs jau no janvāra

Lai nodrošinātu pārskatāmu un prognozējamu darbības vidi gan “Sadales tīklam”, gan elektroenerģijas lietotājiem, jauno sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projektu kompānija izstrādājusi nākamajiem pieciem gadiem – līdz 2024.gadam, informēja kompānijā, piebilstot, ka tas ir iespējams pateicoties īstenotajai vērienīgai darbības efektivitātes paaugstināšanas programmai, kas jau šobrīd nodrošina iespēju samazināt sadales sistēmas pakalpojumu tarifus.

“Sadales tīkls” ceturtdien, 10.oktobrī, iesniedzis SPRK elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projektu ar samazinātu diferencēto tarifu mainīgo komponenti – maksu par elektroenerģijas sadalīšanu – par vidēji 8%, kas stātos spēkā 2020.gada 1.janvārī.

Ņemot vērā SPRK apstiprinātos grozījumus Elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikā, “Sadales tīkls” sagatavojis tarifu projektu, kurā izmaksu samazinājums attiecināts uz mainīgo tarifa komponenti un veido 8%, kas ļauj sadales pakalpojumu tarifu, kas būs redzams klientu rēķinos, samazināt vidēji par 5,5%.

Tarifu projekts neparedz būtiskas izmaiņas diferencēto sadales sistēmas pakalpojumu tarifu struktūrā, tāpēc tiek samazināta visu diferencēto tarifu mainīgā komponente, savukārt komponente par pieslēguma maksas nodrošināšanu saglabāsies nemainīga.

Jo efektīvāks, jo izdevīgāks

“Jau no aprīļa aktīvi strādājam ekonomiskas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) izveidotajā darba grupā, ar mērķi samazināt lietotājiem maksājumus par elektroenerģiju. Izvērtējām visus iespējamos risinājumus un iesniedzām SPRK tarifu projektu. Es tos nosauktu par elektrifikāciju stimulējošiem tarifiem, jo būtībā visiem klientiem samazinām mainīgo komponenti, kas veicinās elektroenerģijas patēriņu, lai pozitīvi ietekmētu gan valsts ekonomikas izaugsmi, gan infrastruktūras noslogošanu,” teica “Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

“Īpašu vērību esam pievērsuši tarifam mājsaimniecībām, kas savu mājokli apkurina ar siltumsūkņu iekārtām. Iespēju samazināt sadales sistēmas pakalpojumu tarifus mums nodrošina darbības efektivitātes paaugstināšanas programmas rezultāts, kas ir būtisks uzņēmuma resursu samazinājums par 26 miljoniem eiro. Darbības efektivitātes paaugstināšanas programma turpinās, taču jau šobrīd varam visu sasniedzamo efektu no izmaksu optimizācijas novirzīt pakalpojumu tarifu samazināšanai,” norādīja S.Jansons.

Kompānijā informēja, ka lielākie ieguvēji no tarifu mainīgās komponentes samazinājuma būs tie elektroenerģijas patērētāji, kuri elektrotīkla pieslēguma jaudu izmanto efektīvi, piemēram, mājsaimniecībai ar vienas fāzes elektrotīkla pieslēgumu un elektroenerģijas patēriņu 100 kilovatstundas (kWh) mēnesī elektrības rēķinā maksa par elektroenerģijas sadalīšanu samazināsies par 6,1%, savukārt, ja mājsaimniecībai, kura apkurē izmanto siltumsūkni, ir trīs fāžu un 25A elektrības pieslēgums un elektroenerģijas patēriņš mēnesī ir 1000 kWh, rēķins samazināsies par 9%.

Saistītie raksti

Tāpat paredzēts, ka maksājumi par sadales sistēmas pakalpojumiem samazināsies uzņēmējiem un citiem saimnieciskās darbības veicējiem, piemēram, metālapstrādes uzņēmumam, kuram elektrotīkla pieslēgums ir vidējā sprieguma elektrotīklā ar jaudu 750 kW un mēnesī tiek patērētas 90 megavatstundas (MWh), rēķins mēnesī samazināsies par 6,9%.

Klientu rēķinos sadales sistēmas pakalpojums veido aptuveni vienu trešo daļu izmaksu, ko viedo gan sadales sistēmas operatora operatīvas un investīciju izmaksas, gan – aptuveni 25% apmērā – arī neatkarīgā pārvades operatora “Augstsprieguma tīkls” pakalpojuma izmaksas, kas nav mainījušās.

LA.lv
PS
Pēteris Strautiņš
Ekonomika
Ekonomists: Bezdarbnieku skaits samazinās tāpēc, ka samazinās valsts iedzīvotāju skaits?
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Dati atklāj, cik daudz nodarbināto bija trešajā ceturksnī
1 diena
Mārtiņš Āboliņš
Ekonomika
Ekonomists: Ar mūsu jauniešiem nebūs iespējams nodrošināt izaugsmi un paaudžu maiņu 3
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Latvijas pasta” vārdā izkrāpj naudu. Kādu shēmu īstenojuši krāpnieki?
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Vietām uzspīdēs saule. Laikapstākļu prognoze svētdienai
10 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Latvijas futbola izlase iesit savos vārtos un zaudē Slovēnijai
3 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kopumā mums ir veicies gluži labi 3
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Naktī no bankas konta nozog naudu 2
8 stundas