×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
27. jūlijs, 2012
Drukāt

No septembra Siguldas novada iedzīvotājiem būs bezmaksas autobuss

Foto-LETAFoto-LETA

Siguldas novadā no septembra iedzīvotājiem, kuri deklarējušies novadā un ir novada identifikācijas karšu īpašnieki, būs pieejams bezmaksas autobuss jaunizveidotā maršrutā, aģentūra BNS uzzināja Siguldas novada domē. Pārējiem Latvijas iedzīvotājiem pārvietošanās izveidotajā maršrutā būs par maksu.

Pašvaldība ir aprēķinājusi, ka šī gada līdzfinansējums par autobusa maršruta izveidi un apkalpošanu būs apmēram 15 tūkstoši latu, bet nākamajā gadā plānotā dotācija būtu aptuveni 40 tūkstoši latu.

Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics norāda, ka pašvaldība ir veikusi lielus plānošanas darbus, lai izveidotu pēc iespējas plašāk aptveramu maršrutu, kas atvieglos novadnieku pārvietošanos.

Plānots, ka no septembra autobuss kursēs astoņas reizes dienā un kursēs no pirmdienas līdz sestdienai. Maršruts sāksies Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā un apļveidā ies cauri visai pilsētai. Maršruts būs 14,4 kilometrus garš, un reisa ilgums plānots apmēram 45 minūtes.

Papildus Siguldas novada pašvaldība nolēmusi piedāvāt divus maršrutus, kuros arī būs iespējams pārvietoties bez maksas, uzrādot ID karti, taču citiem braukšana autobusā būs saskaņā ar cenrādi. Viens no maršrutiem būs Sigulda-Ķipari un Ķipari-Sigulda, bet otrs būs Sigulda-Gleznotājkalns (Siguldas pilsētas kapi) un Gleznotājkalns (Siguldas pilsētas kapi)-Sigulda.

Mitrevics norāda, ka drīzumā tiks uzsākta pieturvietu stabu montāža, bet nākotnē, ja bezmaksas autobusa maršruts iegūs novadnieku atsaucību, tiks uzstādītas arī labiekārtotas pieturvietas.

Bezmaksas autobuss galvenokārt pārvadās bērnus, skolēnus, viņu vecākus, daudzbērnu ģimenes, maznodrošinātos, bezdarbniekus un vecāka gadagājuma iedzīvotājus. Tomēr ikviens Siguldas novadā deklarētais iedzīvotājs, arī strādājošie, kuri ar saviem nodokļiem dod iespēju dotēt bezmaksas autobusu, uzrādot ID karti, varēs tajā braukt bez maksas, citiem minētais autobusa maršruts būs par maksu.

Līdz jūnija beigām Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas karti saņēmis 7261 novadnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+