×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

No Singas atvadīsies 2. maijā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Atvadīšanās no aktrises Veras Singajevskas notiks piektdien, 2.maijā, no plkst. 11.30 līdz 13.30 Jaunajā Rīgas teātrī, un tā turpināsies Pirmajos Meža kapos plkst. 14.30 pie galvenās ieejas, vēstīja Latvijas Radio.

Kā jau rakstīts, izcilā latviešu aktrise Vera Singajevska, kuru vairākas skatītāju paaudzes mīļi dēvēja par Singu, aizgāja mūžībā 26. aprīlī, nesagaidot savu 91. dzimšanas dienu, kas ir 28. aprīlī. Singajevsku apglabās Pirmajos Meža kapos blakus viņas vīram Tālivaldim Āboliņam.

Vispopulārākā aktrises loma bija zviedru bērnu grāmatu autores Astrīdas Lindgrēnas radītais tēls Karlsons, Arī Alfons Trīcvaidziņš, vairāku paaudžu mazie skatītāji un klausītāji iemīļojuši aktrises dziedātās bērnu dziesmas par lellīti Lolīti ar Raiņa vārdiem, tomēr par sev tuvāko lomu aktrise pati atzinusi ķīniešu meiteni Hun Jan no Jelgavas teātrī iestudētās izrādes “Izlietais trauks”, kurā attēlota Ķīna 13. gadsimtā.

Vera Singajevska dzimusi 1923. gada 28. aprīlī Sinarnas sādžā Viņņicas apgabalā, Kijevas guberņā, Ukrainā.
No 1945. līdz 1953. gadam strādāja Jelgavas teātrī, no 1953. līdz 1992. gadam – Jaunatnes teātrī.
1947. gadā izveidoja tautas deju ansambli “Kalve”, kas joprojām darbojas Latvijas Lauksaimniecības universitātes paspārnē.
1959. gadā saņēma LPSR Valsts prēmiju, 1995. gadā – IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. KAD TU PIEDZIMI,TU RAUDAJI,BET PASAULE PRIECAJAS.DZIVO SAVU DZIVI TA,LAI,TEV MIRSTOT, PASAULE RAUDATU UN TU PRIECATOS…..

  2. es izaugu ar suru ticinkinu,ar dzeju-mucina ar lielu kranu,mazs sunitis mopsis un medus kopsis-man toreiz bija 5 gadi ,tad berniem un mazberniem karlsons atlidoja.LAI VIEGLA VIEGLA TAVA GAITA ,SAULES STARU APMIRDZETA DVESELITEI MUZA CELOS AIZLIDOJOT.lidzjutiba piederigajiem

Draugiem Facebook Twitter Google+