×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

No Tvnet.lv piedzen gandrīz 130 000 eiro par rakstu saistībā ar LNOB telpu izīrēšanu Krutoja pasākumam (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Komponists Igors Krutojs.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēmusi par labu Latvijas Nacionālajai operai un baletam (LNOB) no “Tvnet.lv” piedzīt 129 873 eiro saistībā ar portālā publicēto rakstu par telpu izīrēšanu Krievijas mākslinieka Igora Krutoja privāta pasākuma rīkošanai 2014. gada 29. jūlijā.

Kā aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Oksana Hvostova, prasība tika apmierināta un pilns spriedums bija pieejams vakar, 26.aprīlī. Spriedumu var pārsūdzēt 20 dienu laikā no pilna sprieduma noformēšanas.

Tiesa arī uzlika par pienākumu “Tvnet” publicēt atvainošanos par LNOB, Zigmara Liepiņa, Ineses Eglītes un Dainas Markovas goda un cieņas aizskaršanu.

LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile aģentūrai LETA norādīja, ka LNOB ir gandarīta par tiesas spriedumu, bet, tā kā 20 dienu laikā spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt, patlaban citus komentārus LNOB nesniegs.

Savukārt “Tvnet.lv” galvenā redaktore Zita Lunde aģentūrai LETA komentēja, ka portāls spriedumam nepiekrīt un to uzskata par pilnīgi nepamatotu, tādēļ to pārsūdzēs. “Pārlasot argumentāciju, rodas jautājums, vai tiesai ir izpratne par mediju un žurnālistu pienākumiem, tas ir, skaidri nodalīt viedokli no ziņām, kas šajā gadījumā tika ievērots pilnībā. Žurnālisti var lietot dažādus izteiksmes līdzekļus, lai savu viedokli lasītājam pasniegtu saprotamā valodā, izmantojot tēlainus izteiksmes līdzekļus. Gribētu uzsvērt, ka viedokļi ir subjektīvu uzskatu žurnālistikas žanrs. Tā nav ziņa,” tā skaidroja Lunde.

Treile aģentūrai LETA pērn paskaidroja, ka “Tvnet.lv” 2014.gada 4.augustā savā portālā publicēja rakstu ar nosaukumu “Kā Latvijas Nacionālā opera kļuva par Putina galma publisko namu”, kurā portāla žurnālists, kas raksta ar pseidonīmu Olivers Everts, nepieļaujami rupji un aizskaroši vēršas pret LNOB un tās vadību par operas telpu izīrēšanu Krutoja privāta pasākuma rīkošanai.

Kā skaidroja Treile, ņemot vērā, ka “Tvnet.lv” ir noliedzis pārkāpuma izdarīšanas faktu un atteicies labprātīgi novērst savas prettiesiskās rīcības sekas, LNOB vērsās tiesā, lai panāktu savu aizskarto civilo tiesību aizsardzību.

“Publicējot minētos izteikumus, atbildētājs ir aizskāris prasītāju Satversmes 95.pantā nostiprinātās tiesības uz goda un cieņas aizsardzību un pārkāpis likumu “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”, kas aizliedz publicēt informāciju, kura aizskar fizisko un juridisko personu godu un cieņu un ceļ tam neslavu,” norādīja LNOB pārstāve.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pareizs lēmums! Žurnālistiem nav jājaucas Operas saimnieciskajā darbībā, pie tam vēl ar cilvēka cieņu aizskarošiem komentāriem.

  2. Pilnīgi piekrītu tiesas spriedumam. Vajag informēt lasītāju, ne uzspiest žurnālista viedokli, nesaprotot ka par vārdiem jāatbild.

Draugiem Facebook Twitter Google+