×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Nodibina biedrību “Latvijas attīstībai”, tās vadītājs Repše neizslēdz partijas izveidi

repse_leta

Einara Repšes (“Vienotība”) vadībā nodibināta biedrība “Latvijas attīstībai”, kurā ir arī uzņēmēji Olafs Berķis un Valērijs Belokoņs. Bijušais politiķis Repše neizslēdz arī partijas izveidi.

Biedrības dibinātāju vidū bez Repšes, Berķa un Belokoņa ir arī “Vienotības” biedrs Rīgas domes deputāts Edgars Jaunups, no “Jaunā laika” izslēgtais Repšes līdzgaitnieks Dans Titavs, miljonāri Donāts Vaitaitis un Uldis Mierkalns, “Vienotības” priekšvēlēšanu kampaņas veidotājs Ainārs Ščipčinskis un aģentūras LETA valdes priekšsēdētāja vietnieks Agris Strautnieks, kā arī tiesību eksperte, bijusī Repšes padomniece Baiba Fromane.

Repše aģentūrai BNS apliecināja, ka joprojām ir “Vienotības” biedrs un augsti vērtē tās līdz šim padarīto. Taču uz jautājumu, vai uz biedrības pamata taps jauna partija, Repše atbildēja, ka “izmantos visas nepieciešamās metodes, lai tuvotos biedrības mērķim – atbalstīt Latvijas attīstību”.

“Ja tas būs nepieciešams, es neizslēdzu veidot politisku partiju,” apliecināja Repše. “Es saskatu gan Zatlera Reformu partijā, gan “Vienotībā” nopietnus sadarbības partnerus.”

Repše gan nepiekrita, ka “Vienotība” varētu nogrimt, jo šis politiskais spēks dara vajadzīgu darbu.

Bijušais premjers un finanšu ministrs, kurš bija “Vienotībā” esošā politiskā spēka “Jaunā laika” dibinātājs, norādīja, ka biedrība turpinās darbu, arī ja tiks izveidota partija. Lūgts precizēt, kādos apstākļos izlems veidot partiju, Repše atbildēja īsi: “Ja būs nepieciešams.”

Runājot par biedrības finansētājiem, Repše sacīja, ka biedrības dibinātāju vidū ir sekmīgi uzņēmēji, kuriem “mūsu pieticīgās vajadzības nebūs grūti nosegt”. Pieticīgās vajadzības esot biroja īre un darbinieku algošana. Biroja atrašanās vietu Repše vēl neatklāja, norādot, ka tas vēl nav iekārtots.

Biedrības mērķis ir izveidot plašu un autoritatīvu labēju ideju diskusiju platformu, lai izstrādātu priekšlikumus Latvijas ekonomikas mēķtiecīgai, ilgtspējīgai un dinamiskai attīstībai.

“Biedrība piedāvās savu redzējumu un risinājumus, aicinās vienoties un rīkoties. Latvijas elitei, mūsuprāt, ir jāsaprot, ka pienācis laiks izbeigt konfrontāciju un sākt kopīgu darbu Latvijas attīstībai,” uzsvēra Repše.

Savukārt Jaunups aģentūrai BNS sacīja, ka biedrībai pašlaik neesot politisku mērķu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+