×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
22. janvāris, 2018
Drukāt

Nodokļu parāds valstij – 1,217 miljardi eiro (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ilustratīvs foto

Latvijā šogad janvāra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,217 miljardu eiro apmērā, kas ir par 3% mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.

Tostarp 749,818 miljonu eiro parāds bija valsts pamatbudžetam, kas ir kritums par 3,8% salīdzinājumā ar decembra sākumu, 310,954 miljoni eiro – pašvaldību budžetiem, kas ir par 1,5% mazāk, bet sociālās apdrošināšanas iemaksu parādi bija 156,195 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,1% mazāk.

Atbilstoši VID datiem aktuālie parādi, kuriem tiek aprēķināta nokavējuma nauda, šogad 1.janvārī bija 63,2% no kopējās parādu summas jeb 768,658 miljoni eiro.

Tāpat VID dati liecina, ka par nepiedzenamiem 2018.gada 1.janvārī bija atzīti parādi 9,224 miljonu eiro apmērā – šie parādi izveidojušies likvidējamiem uzņēmumiem līdz likvidācijas procedūras pabeigšanai.

Par piedzenamiem šogad janvāra sākumā bija atzīti parādi 759,434 miljonu eiro apmērā, tostarp par reāli piedzenamiem atzīti parādi 161,336 miljonu eiro apmērā, bet par reāli nepiedzenamiem – 598,097 miljonu eiro apmērā. No parādiem, kas atzīti par reāli nepiedzenamiem, par 595,984 miljoniem eiro parādniekiem nav naudas līdzekļu un mantas, uz ko vērst piedziņu, savukārt piedziņas noilgums iestājies parādiem 2,114 miljonu eiro apmērā.

Atmaksas termiņa pagarinājumi 1.janvārī bija piešķirti parādiem 113,392 miljonu eiro apmērā. Savukārt apturēto parādu summa, kam pārtraukta nokavējuma naudas aprēķināšana, janvāra sākumā bija 334,918 miljoni eiro – šo summu veidoja par maksātnespējīgiem atzītu uzņēmumu parādi.

Pirms mēneša – 2017.gada decembra sākumā – Latvijā kopējie nodokļu parādi bija 1,254 miljardi eiro.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID ir izveidots 1993.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Mani interesē šāds jautājums? Iedzīvotāji un uzņēmumi komercbankām parādā ir 20 miljardi eiro, tas ir,
    divu gadu valsts budžetus, milzīgu summu! Bet ar visu to, šo komercbanku peļņa pagājušā gadā, ja nemaldos, bija ap 250 miljoni eiro! Varbūt baņķieri varētu pastāstīt sabiedrībai un arī valdībai par to veiksmes formulu, kuru realizējot var gūt šādus panākumus? Kā tas ir: jo tavai bankai lielāks parāds, jo
    tev lielāka peļņa!?

  2. Latvijai ir milzīgs iekšējais parāds un liels ārējais parāds. Tiem ,kas te jūsmo par valsts lielo izaugsmi, derētu zināt, ka parāds komercbankām ir 20 miljardi eiro, tiesu piedzinējiem – 5,5 miljardi, VIDam –
    1,2 miljardi, ātrās kreditēšanas iestādēm – 0,5 miljardi eiro. Tas daudzkārt ir iemesls tam, kāpēc cilvēki pamet valsti, saņem algu aploksnēs vai bēguļo. Savukārt ārējais parāds ir ap 10 miljardiem eiro. Vai pie šādas finanšu politikas un stāvokļa var notikt objektīva valsts attīstība un izaugsme? Bet mēs tikai “apkarosim, liksim sodus un celsim nodokļus!” Ciparus jau var uzmālēt, bet reāli valsts grimst nabadzībā. Un trakākais ir tas, ka ne valdība, ne Saeima par šīm lietām nerunā, to nedara arī TV un radio. Var arī teikt, ka valstī ir liela finansu bezatbildība un bezkontrole, gan no valsts, gan sabiedrības puses.

Draugiem Facebook Twitter Google+