×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
14. aprīlis, 2018
Drukāt

Nokosti brieži un sašauts suns. Strīds ar kaimiņu pārvēršas karā (18)

Ekrānuzņēmums no videoEkrānuzņēmums no video

Limbažu pusē divi kaimiņi jau vairākus mēnešus karo par taisnību. Viena vīra saimniecībā nokosti brieži, bet otra suns tobrīd atradies aploka tuvumā.

Nelielais suņuks saņēmis šāvienu no kaujas ieroča vēderā un pakaļkāju apvidū, taču joprojām nav pierādīts, ka tieši šis krancītis būtu spējīgs nokost staltbriežus. Par dzīvnieka sašaušanu tika uzrakstīts iesniegums, vēsta LNT raidījums “Degpunktā”.

Pēc tam, kad saimnieks Jānis savā briežu dārzā atrada vairākus beigtus briežus, viņš apsūdzēja kaimiņu Andri suņu nepieskatīšanā un izsauca mednieku, kurš sašāva netālu no briežu dārza klaiņojošo krancīti.

Limbažu novadā administratīvā komisija un valsts policija uzsāka izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kādos apstākļos un kurš dzīvnieks nokoda briežus.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Krancīši var panākt tikai slimas stirnas , un tā saukto “ģenētisko brāķi” …vienalga- stirnu vai dambriežu .

 2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Laukos kaimiņš pazīst kaimiņu, viņa sievu, suni un pat kaķi! Protams, ka suņi ir saimnieku uzvedības spogulis. Jā onkuļi ķildojas un nesadzīvo, tad tāpat uzvedas arī suņi. Krancīti nevajadzēja nošaut! Gudrākajam kaimiņam vajadzēja sakurt pirti, uzaicināt to otro “necilvēku”, kārtīgi iemest pa lampu, izrunāties un viss nokārtotos pats no sevis. Tagad karš, kas draud pārvērsties atomkarā. Varbūt, ka nākošais gājiens būs pielaist kaimiņmājai uguni? Un ko iztiesās Limbažu tiesa? Pie jebkura sprieduma būs vismaz viena neapmierinātā, netaisni cietus, puse. Ko tālāk!?

 3. Man gadijās redzēt, kā vienā sniegotā ziemā pavisam sīks krancītis uzbruka stirnai, palēcā, iekērās ar zobiem kaklā un pēc dažām sekundēm stirna beigta. Viss iespējams.

 4. Nu šos suņus par krancīšiem jau tā kā nevar nosaukt!!!!!!!,Jebkurā gadijumā suņi nedrīkst klaiņot apkārt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Kā zemē tika sašauts suns ? Ja uz man piedreošas zemes tiktu sašauts mans suns , tas būtu iebrukums manā privātīpašumā un es aizstāvētos visiem iespējamiem līdzekļiem .

  • Ja uz manas zemes ir klaiņojošais suns,tad es viņu gāžu nost un negaidu ,kad tas sakodīs lopus vai briežus vai mani.

   • Tieši manas domas! Nevajag savus krāmus mētāt pa citu sētām, tiem, kam pieder suns, jānodrošina, ka tas viens pats bez īpašnieka neiziet no sava īpašnieka teritorijas. Nav jau runa tikai par to, ka svešs suns var ieklīst citu cilvēku teritorijā, nepieļaujami ir arī tas, ka suns klimst pa ceļiem, kur apdraud ikvienu, kas pa to iet uz māju vai varbūt tāpat vien pastaigājas pa lauku ceļiem – pavasarī tā ir brīnišķīga atpūta.

 6. Briežu dārziem taču apkārt žogs – tāds . pa kuru pat krancis neielīdīs . Vai brieži riesta laikā nebadās ?

  • Dambrieźiem riesta laiks ir oktobrī! Staltbriežiem septembrī!

  • Autora teksta orģinàlā teikts ,ka vai krancītis var sakost staltbrieźus? Nevar! Bet saimniekam ir dambrieži….un tie biki lielàki par stirnu…un piedevàm mirst no stresa…ja tos dzenā pa aploku….un krancītis var tikt žogā izkašoties pa apakšu….

 7. Klaiņojoši suņi ir leģitīms mērķis.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   “Aleksandra augstumos” ir brīvas vietas!
   Klaiņojoši suņi un kaimiņa suns nav viens un tas pats!

   • Mana kaimiņa suns pavada bērnus uz skolnieku autobusu(2 km pa pagasta ceļu, tad atgriežoties mājās patrenkā stirnas, ja paveicas, tad dabū labu ekoloģiski tīru gaļu un skrien mājās. Pašvaldības policija atzina, ka pārkāpuma nav, jo dienā sunītis ir mājās.

    • Nu, tās Pašvaldību policijas ir nelielas silītes priekš “svojakiem”…
     Var tikai atfutbolēt uz Valsts policiju, kad griezies pie viņiem !
     Pat nevar ierasties par notikuša nozieguma aculiecinieku !

    • Tādu “ģenētisko brāķi”, kā tevi :—-)))

Draugiem Facebook Twitter Google+