Ekonomika
Bizness

Nomazgā un brauc! 16


Šā gada vasarā jaunas “Wash and Drive” pašapkalpošanās automazgātavas atklātas Liepājā un Valmierā (attēlā). Tās izbūvētas sadarbībā ar banku “Citadele”. Vienas šādas mazgātavas izveidē ieguldīti ap 400 000 eiro.
Šā gada vasarā jaunas “Wash and Drive” pašapkalpošanās automazgātavas atklātas Liepājā un Valmierā (attēlā). Tās izbūvētas sadarbībā ar banku “Citadele”. Vienas šādas mazgātavas izveidē ieguldīti ap 400 000 eiro.
Publicitātes foto

Banka “Citadele” palīdzējusi uzņēmumam “Wash and Drive” vairākās Latvijas pilsētās ierīkot automazgātavas, kurās savas automašīnas to īpašnieki var nomazgāt paši dažās minūtēs, turklāt lētāk nekā mazgātavās, kurās ar rokām spēkratus nomazgā viņu vietā.

“Ar banku “Citadele” sekmīgi sadarbojamies jau ilgāk nekā gadu. Pirms izvēlējāmies šo banku, aptaujājām arī citu banku piedāvājumus. Tomēr “Citadeles” kredīta piedāvājums mums šķita pieņemamāks un saprotamāks,” stāsta uzņēmuma “Wash and Drive” valdes loceklis Augusts Iesalnieks, “2014. gada nogalē Rīgā, Duntes ielā, atvērām pirmo pašapkalpošanās automazgātavu. Tas bija kā sava veida izmēģinājums, lai pārliecinātos, vai iedzīvotājiem šis piedāvājums ir vajadzīgs un vai mums vērts turpināt šo uzņēmējdarbību. Bija jāņem vērā, ka šai uzņēmējdarbībai ir sezonāls raksturs, Latvijas klimatiskajos apstākļos automašīnas visbiežāk jāmazgā pavasaros un rudeņos. Pateicoties “Citadeles” piešķirtajam kredītam, vēlāk jau atvērām mazgātavu Liepājā, Ganību ielā 169.

Tagad ar bankas atbalstu mums jau ir piecas šādas mazgātavas, to skaitā divas Liepājā, pa vienai Rīgā, Cēsīs un Valmierā. Jau pašlaik izveidotais pašapkalpošanās automazgātavu tīkls mums ir pats lielākais Latvijā. Bet plānojam, ka drīz mums izdosies atvērt vēl piecas šādas mazgātavas, tostarp divas Rīgā, bet pārējās – Daugavpilī, Ventspilī un Jelgavā.”

Par “Citadeles” piešķirto kredītu vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā Daugavpils centrā, 18. novembra ielā 105B, jau sākusies pašapkalpošanās automazgātavas būvniecība. Šī automazgātava būs pati lielākā Latgalē. Tajā varēs nomazgāt līdz pat 1000 automašīnām diennaktī.

Uzņēmuma vadītājs domā, ka pieprasījums pēc šāda veida pakalpojuma arvien pieaugs, sevišķi pilsētās, kur noteikumi aizliedz mazgāt automašīnas daudzdzīvokļu namu pagalmos vai autostāvvietās. Atliek iespēja braukt degvielas uzpildes staciju vai firmu mazgātavās, kurās par šo pakalpojumu jāmaksā krietni dārgāk nekā “Wash and Drive” pašapkalpošanās automazgātavās.

Tāpēc nākamo divu līdz triju gadu laikā ar “Citadeles” atbalstu uzņēmums plāno atvērt vairāk nekā 40 šādas mazgātavas ar 160 līdz 200 atklātām mazgāšanas kabīnēm, ieguldot to izveidošanā aptuveni 12 miljonus eiro.

“No iedzīvotājiem – mūsu klientiem – jau pašlaik saņemtās atzinīgās atsauksmes liecina, ka mūsu piedāvājums viņiem ir vajadzīgs. Ja ar “Citadeles” atbalstu izdosies īstenot mūsu plānus, tad jau pēc diviem trim gadiem “Wash and Drive” pašapkalpošanās automazgātavās būs iespējams nomazgāt līdz pat 20 000 automašīnu diennaktī,” teic Augusts Iesalnieks.

Uzņēmuma plānos ir izveidot vēl plašāku pašapkalpošanās mazgātavu tīklu, kas aptver visas Latvijas lielākās pilsētas, līdzīgu pārtikas lielveikalu “Rimi” vai “Maxima” izveidotajiem tīkliem.

Pēc uzņēmuma vadītāja domām, šādam tīklam ir vairākas priekšrocības, kādu nav vienai atsevišķai mazgātavai.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

“Mūsu automazgātavu lietotājiem varēsim piedāvāt dažādas lojalitātes pro­grammas, kā arī, piemēram, apkalpot uzņēmumus, kuri, izmantojot klientu kartes, priekšapmaksu vai pēcapmaksu, varēs izmantot šos pakalpojumus visās pilsētās, kurās uzbūvētas mūsu mazgātavas,” skaidro uzņēmējs, “ar mazgātavu tīklu ir lielākas izredzes noturēties tirgū. Vienai atsevišķai kādam īpašniekam piederošai mazgātavai tas ir grūtāk, sevišķi tad, ja tā uzbūvēta neizdevīgā vietā. Tāpēc jaunu mazgātavu būvniecības vietas iepriekš rūpīgi izplānojam, ievērojot gan automašīnu plūsmu, gan to, ka jaunas būvniecībai nepieciešami prāvi izdevumi. Kad vieta atrasta, sākumā tiek iegādāts būvniecībai nepieciešamais zemes gabals, kas pilsētās parasti maksā dārgāk nekā citur.”

Arī pašlaik uzņēmumā meklē iespēju iegādāties ap 400 līdz 2000 kvadrātmetru zemesgabalus, piemērotus mazgātavu būvniecībai. Priekšroka tiek dota tiem zemesgabaliem, kuri atrodas stratēģiski svarīgās vietās – degvielas uzpildes staciju, lielveikalu, dzīvojamo namu tuvumā.

“Būvējot jaunu automazgātavu, lielākā aizķeršanās parasti ir ar projektu saskaņošanu tāpēc, ka šajā procedūrā iesaistīti visi komunālo tīklu īpašnieki. Lai dabūtu visas atļaujas viena projekta īstenošanai, paiet apmēram gads,” stāsta Augusts Iesalnieks.

Jautāts, ar ko “Wash and Drive” atvērtās mazgātavas atšķiras no citām, viņš atbild, ka tās aprīkotas ar vācu uzņēmumā “Kaercher” ražotajām iekārtām, kuras, viņaprāt, ir vislabāk piemērotas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Papildus augstspiediena iekārtai “Kaercher” piedāvā arī putu birsti, kuras nav citiem ražotājiem. Tādējādi īpašnieks var nomazgāt savu automašīnu ātrāk un labāk nekā citās pašapkalpošanās automazgātavās, kur tās nav. “Wash and Drive” uzbūvētās mazgātavas ir atvērtas klientiem visu diennakti. “Kaercher” iekārtu priekšrocība ir arī tā, ka, pat nemākulīgi rīkojoties, to nav iespējams sabojāt, tāpat ievainot sevi.

Mazgāšanas ātrums gan atkarīgs no īpašnieka paša, jo, iebraucot “Wash and Drive” pašapkalpošanās mazgātavās, viņš pērk laiku.

“Cik ātri īpašnieks darbosies, no tā būs atkarīgs, cik viņam būs jāmaksā. Lai nomazgātu, ievaskotu un nospodrinātu visu automašīnas virsbūvi, viņam būtu nepieciešamas caurmērā piecas līdz septiņas minūtes. Par tām būs jāmaksā divus līdz trīs eiro. Bet, mazgājot tikai starmešu vai riteņu diskus, to var paveikt vēl ātrāk un lētāk,” skaidro uzņēmuma vadītājs.

Jebkurā “Wash and Drive” pašapkalpošanās automazgātavā var nomazgāt gan vieglās automašīnas, gan mikroautobusus, tāpat, izmantojot putekļu sūcēju, iztīrīt spēkratu salonus. Bet vienā no Liepājā uzbūvētajām mazgātavām ir pat īpaši aprīkota vieta smago automašīnu mazgāšanai.

 

Uzziņa

SIA “Wash and Drive” dibināta 2015. gadā, tās īpašnieki ir AS “Dotcom Enterprises” un SIA “BTCG”. Savukārt finanšu partneris ir banka “Citadele”, kas kreditē “Wash and Drive” pašapkalpošanās automazgātavu tīkla attīstību.

 

Komentārs

Māris Macijevskis, bankas “Citadele” lielo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs: “Pašapkalpošanās automazgātavas koncepts Latvijā kļūst arvien populārāks – iedzīvotāji novērtējuši iespēju ar paša spēkiem nomazgāt savu transportlīdzekli, ko var paveikt lētāk un ātrāk. Uzņēmuma “Wash and Drive” komanda ir ar plašu biznesa attīstības pieredzi citās nozarēs. Tas arī bankai “Citadele” bija papildu drošības garants, lai uzsāktu sadarbību ar šo uzņēmumu. Šobrīd tā tiek turpināta ne tikai Rīgā, bet arī citās lielākajās pilsētās. Un mēs ticam, ka kopīga darba rezultātā Latvijā būs aizvien vairāk pilsētu, kur mašīnas ir tīras.”

 

 

 

LA.lv