×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

Noraida arī otro Straujumas piedāvājumu par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (no kreisās), nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars, "Vienotības" pārstāve, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc trīspusējās tikšanās starp partijas "Vienotība", ZZS un VL-TB/LNNK pārstāvjiem, kurā runāja par jaunās valdības sastāvu.

Koalīcijas partijas – “Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienība (ZSS) un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – šodien atkal nevienojās par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) piedāvāja koalīcijas partneriem savu jauno redzējumu par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā, tomēr vienošanās par to netika panākta. Tai pašā laikā partneri vienojās sākt rakstīt valdības deklarāciju.

Koalīcijas veidotāji pēc šodienas sarunām neatklāja apspriestos kompromisa variantus. Nākamā tikšanās plānota pirmdien, 20.oktobrī, plkst.9.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa žurnālistus informēja, ka šodien galīgā vienošanās par iespējamo nozaru sadalījumu atkal netika panākta, tomēr partneri pieņēma lēmumu sākt rakstīt valdības deklarāciju, lai virzītos uz priekšu. Līdz pirmdienai koalīcijas pārstāvji deleģēs savus pārstāvjus, kuri piedalīsies deklarācijas veidošanā. Līdz pirmdienai arī Straujuma informēs partijas par savām prioritātēm saistībā ar valdības deklarāciju.

Straujuma žurnālistiem pauda, ka deklarācijā jābūt konkrētiem mērķiem un ne vairāk par 50 punktiem. Savukārt par nozaru sadali jāmeklē citi kompromisa varianti, jo pašlaik katra partija diezgan stingri iestājas par savām pozīcijām.

Neviens no koalīcijas partneriem neatklāja jomas, par kurām vienošanās netika panākta. Partijas šodien uzklausīja iespējamo kompromisu un tad devās apspriesties savā starpā. Vēlāk ZZS un VL-TB/LNNK esot piedāvājušas citus iespējamos kompromisa variantus, tomēr arī par tiem neesot panākta vienošanās.

ZZS politiķis Uldis Augulis žurnālistiem pastāstīja, ka katra partija, aizejot mājās, atkal pārdomās šodien izskanējušos piedāvājumus. Savukārt VL-TB/LNNK līderis Roberts Zīle akcentēja, ka valdība top “normālā režīmā”, ir bijuši gadījumi, kad valdība tika veidota “daudz lēnāk un pretrunīgāk”. Zīle arī piebilda, ka pirmdien partijas varētu panākt vienošanos par nozaru sadalījumu.

Āboltiņa arī atklāja, ka “Vienotībai” tika pārmests, ka tai būtu pienākums uzņemties atbildību par Veselības ministriju, un “Vienotība” to arī būtu gatava darīt. Politiķe arī piebilda, ka VL-TB/LNNK vēlas uzņemties Saeimas priekšsēdētāja amatu, un, pēc Āboltiņas domām, deputāte Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) varētu vadīt parlamentu. Savukārt Straujuma apliecināja, ka ZZS piekrita uzņemties atbildību par Ekonomikas ministriju.

Šodien par konkrētiem kandidātiem ministru amatiem netika runāts, uzsvēra koalīcijas partiju politiķi.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš pēc pirmā sarunu raunda ar 12.Saeimā ievēlētajām partijām izteicis atbalstu, lai arī nākamo valdību veidotu “Vienotība”, ZZS un VL-TB/LNNK, kas jau paudušas gatavību uzņemties nākamās valdības veidošanu un Ministru prezidenta amatam kopīgi atbalstīt Straujumu.

Trešdien Straujuma piedāvāja koalīcijas partneriem savu redzējumu par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā. Saskaņā ar to “Vienotībai” jaunajā valdībā pienāktos premjera amats, kā arī atbildība par Finanšu ministriju, Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Satiksmes ministriju.

Zaļo un zemnieku savienībai tika piedāvāts pārraudzīt Aizsardzības ministriju, Labklājības ministriju, Zemkopības ministriju un Ekonomikas ministriju. Tāpat šī politiskā spēka pārstāvis varētu uzņemties Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK saskaņā ar Straujumas piedāvājumu arī jaunajā valdībā turpinātu vadīt Kultūras ministriju, Tieslietu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kā arī uzņemtos atbildību par Veselības ministriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. latvietis parastais Atbildēt

  un kas intresanti tad piedāvājumu izsaka un sarunas ved izsvilprā solvita , kamer straujuma mūcās aiz durvīm un gaida rezultātus

 2. Kamēr tur pa vidu trīsies Ventspils kaļiks kā bezdels pa biksēm, tikmēr nekas prātīgs nav gaidāms.

 3. Paldies aprobežotajiem cilvēciņiem – vēlētājiem, kuri nobalsoja par Lemberga ZZS! Ja Vienotība grib sastādīt rīcīspējīgu valdību tanī jāiekļauj ari Bondera un Sudrabas partijas, ZZS atstājot opozīcijā. Iekķaujo ZZS satādītā valdība labi, ja ar lieliem skandāliem, “novilktu ” līdz nākošā gada jūlijam.

 4. Ka tik vēl ne, tas uz ko mērķēts ? Edgar, jāizsakās precīzi, ja raksta komenāru. Pareizi dara, ka nepiekrīt. Nevar Vienotība ar savām iekšējām jezgām komandēt pārējos. Vispār valdību bija jāstāda vienai no abām partijām, kas koalīcijā.

  • Pensionārīt, vai tad Latvijas “glābējam”nevajadzētu cīnīties Veselības ministriju, un Izglītības ministriju?
   Taču to taču šiem “glābējiem”nevajag, viņiem nepieciešamas ministrijas VARAM – ne jau tāpēc, ka viņi grib sargāt vidi, bet tāpēc, ka tur guļ ES nauda),SM ,jo arī tur varēs shēmot uz velna paraušanau un no valsts uzņēmumiem pumpēt naudu partijas un savās kabatās. Tā lūk, nevajadzētu būt tādiem vientiešiem!

 5. Valdību, pateicoties vēlētāju aprobežotībai cerībā uz Latvijas “glābēju un saimnieku”, būtībā sastāda pie kriminālatbildības saukta un tiesāta persona.

Draugiem Facebook Twitter Google+