×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

Noraida Lietuvas uzņēmuma sūdzību par Dienvidu tilta pabeigšanas konkursu

dienvidu_tilts

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) kā nepamatotu novērtējis Lietuvas būvuzņēmuma “Kauno Tiltai” sūdzību par Dienvidu tilta trešās kārtās būvniecību un atļāvis Rīgas domei slēgt līgumu ar konkursā par uzvarētāju atzīto vietējo būvnieku apvienību “ACB, Tilts un Viadukts”, liecina IUB interneta mājaslapā pieejamais lēmums.

Lietuvas uzņēmums IUB pauda aizdomas, ka konkurss nav noritējis godīgi, norādot, ka konkursa nosaukums jau ietver to, ka konkrētais iepirkums tiek veikts kā viens no posmiem – ar vienu projektu – vienota mērķa sasniegšanai. Tādejādi nav pamata apšaubīt jau publisku informāciju, ka Dienvidu tilta būvniecības otro kārtu ir veikusi AS “Transport Systems”, kur viens no dalībniekiem ir SIA “Tilts”, kuras rīcībā jau sākotnēji ir bijusi projekta dokumentācija.

Līdz ar to Lietuvas uzņēmums uzskata, ka šādi SIA “Tilts” ir bijušas priekšrocības iepirkuma procedūrā un tādejādi arī “ACB, Tilts un Viadukts” ir tādas priekšrocības, kas ierobežo konkurenci šajā konkursā. “ACB, Tilts un Viadukts”, kuras sastāvā ir SIA “Tilts”, nav tiesīga piedalīties konkursā, uzskatīja sūdzības autors un lūdza birojam aizliegt slēgt līgumu.

Pasūtītāja pārstāvji sūdzībā norādītajiem argumentiem nepiekrita. Savukārt IUB, pārbaudot un izvērtējot lietas materiālus, kā arī uzklausot paskaidrojumus, “Kauno Tiltai” sūdzību kā nepamatotu noraidīja un atļāva slēgt apstrīdēto līgumu.

IUB savā lēmumā norādīja, ka Lietuvas uzņēmums cita starpā nav atsaucies uz jebkādiem objektīviem šķēršļiem, kas piedāvājuma sagatavošanas posmā liegtu “Kauno Tiltai” vai citiem iespējamiem pretendentiem iegūt informāciju, kas ir būtiska konkursa nolikumam atbilstoša piedāvājuma sagatavošanai un kura iepriekš ir bijusi pieejama vienīgi piegādātāju apvienībai “ACB, Tilts un Viadukts” vai SIA “Tilts” un SIA “Viadukts”.

IUB lēmumu vēl ir iespējams apstrīdēt Administratīvajā rajona tiesā.

LETA jau ziņoja, ka janvāra beigās Rīgas dome paziņoja, ka aptuveni 17,5 miljonus latu vērto Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecību veiks vietējo būvnieku apvienība “ACB, Tilts un Viadukts”. Atbildīgais par Dienvidu tilta trešās kārtas konkursu ir Rīgas domes Satiksmes departaments.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+