×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Norvēģijas bērnudārzā atceļ karnevālu dzimumu stereotipu dēļ (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Norvēģijā kāda bērnudārza administrācija ir atcēlusi tradicionālo karnevālu, uzskatot, ka tas veicina dzimumu stereotipus.

Administrācija par šādu stereotipu veicināšanu uzskatīja to, ka zēni uz šo karnevālu mēdz uzvilkt vīrišķīgu supervaroņu kostīmus, bet meitenes ģērbjas princešu kleitās.

“Mēs neuzskatām, ka mūsu vērtībām atbilstu rīkot pasākumu, kur bērni uzskata par svarīgu piemēroties konkrētām dzimumu lomām,” paziņoja pie Trondheimas pilsētas esošā Vikosenas bērnudārza direktore Renāte Kvivesena.

Šī bērnudārza audzēkņi ir vecumā līdz sešiem gadiem.

Vecāki pa e-pastu tika informēti, ka ikgadējais karnevāls, kas tiek rīkots neilgi pirms kristiešu Lielā gavēņa, šogad nenotiks pēc valdes nevienbalsīga lēmuma. Bērnudārza valdē ir gan pedagogi, gan vecāki.

Vecākiem sūtītajā e-pasta vēstulē arī tika paustas bažas par Lielā gavēņa komercializāciju, kuras dēļ “ne visi bērni pieredz šo dienu kā kaut ko pozitīvu”.

Kvivesena sacīja, ka daži vecāki bija vīlušies, bet piebilda, ka “pēdējos gados šī svētku pasākuma raksturs ir mainījies, tāpēc mēs uzskatījām par vajadzīgu vēlreiz izvērtēt tā kārtību”.

Norvēģi lepojas ar panākumiem sieviešu tiesību veicināšanā. Norvēģijas parlamentā apmēram 40% deputātu ir sievietes, ieskaitot premjerministri un finanšu ministri, un firmu valdēs vismaz 40% locekļu jābūt sievietēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Un tādi garīgie slimnieki kā šī bērnudārza vadītāja audzina bērnus Norvēģijā! Nav jābrīnās par rezultātiem. Tagad pie mums par izglītības ministri pošas Ilzis Viņķelis, kurš nu visus Kārļus pārvērtīs par Karlīnēm un Rūtas par Rūdolfiem. Vājprāts pārņēma pasauli.

  2. Cerams, ka Latvija nesekos šim ne-piemēram. Jau tagad mūsu sabiedriskā doma ir pārāk sievišķīga. Atveriet jebkuru mājaslapu -apģērbi, mode, ēdienu receptes, utt. Kur ir vīrietim interesējoši temati? Uzskatu, ka Latvijā, tieši otrādi, ir jākultivē vīrišķība. Sievišķība lai paliek sievietēm.

    • es nu gan, cik atveru kādus portālus – tik priekšā redzu tādus pupus un šitādus pupus, tādu pēcpusi un šitādu pēcpusi un vēl tādus plikumus un šitādus plikumus….

  3. Jā, nafta padara stulbus pat atturīgus ziemeļniekus.

  4. Urrrā ! Sieviešu tiesības beidzot salīdzina ar pederastismu !
    Skatīsimies, kas sekos tālāk !

  5. Ko var gribēt no PEDOFILISKĀS norvēģijas !!! norvēģija – PEDOFILU laimes zeme !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+